Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiányos vagyok. Irnátok...

Vashiányos vagyok. Irnátok recepteket vagy, hogy milyen termékeket egyek sokat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
spenótot,brokkolit,májat,ezekben sok a vas.
2009. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is sajnos alacsony lett a vasam. Nekem a dokim írt fel vas tablettát illetve heti szinten kell ennem spenótot és májat.

Hány hetes vagy?

26 hetes km

2009. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az elso babamat vartam, akkor az utolso hetekben lett nagyon alacsony a vasam. Nekem a ceklat javasoltak, mert vastablettat nem akart szedetni velem a doki (annyira nem volt rossz a helyzet es igy is aranyerem volt, szekrekedesem, a vastabi meg ronditott volna a helyzeten).

Sutozacskoban sutogettem, napi ket nagyobb ceklat megettem (nem volt nehez, mert en imadom).

A baratnom a vorosafonyara eskuszik, sok egyeb mellett magas a vastartalma. Van egy fajta vorosafonyale koncentratum, azt terhesen is lehet hasznalni, allitolag tenyleg nagyon jo, viszont igen draga, de sokaig tart.

Sajnos nem tudom pontosan a nevet, de neten keress ra.

2009. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Nekem is még a céklát is mondta a dokim. Két naponta gyümölcscentrifugán naranccsal, almával iszom egy ilyen levet. Finom és még a C vitamin tartalma is jó:-)
2009. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
29 hetes vagyok!Tényleg gondot okozhat a vashiány szülésnél?
2009. nov. 11. 08:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy gondot csak akkor okozhatna, ha durvan vashianyos lennel. Ha nagyon vashianyos lennel, akkor a dokid nem csak azt javasolna, hogy etkezessel potold, hanem vaskeszitmenyt is irna fel neked ra.

Egyebkent a kismamak donto tobbsege kisebb-nagyobb mertekben vashianyos lesz a terhesseg vege fele, tehat ez nem egyedi eset.

Allitolag az a legjobb, ha csak a vege fele lesz keves a vas, ha mar korabban is, es eros mertekben, akkor kell potolni vaskeszitmenyekkel mindenkeppen, mert a babanak is szuksege van ra. (A vegere altalaban epp azert lesz vashianyos a kismama, mert a baba mar olyan mennyiseget sziv el maganak, ami miatt nekunk marad kevesebb.)


Szulesnel az eros hiany azert jelent gondot, mert bizonyos foku verzekenyseggel egyutt jarhat, a lepeny levalasakor pedig epp eleg vert veszitunk normal esetben is, nem szabad attol sokkal tobbet. De ezt ugyis figyelik es ha ugy latjak, hogy tul erosen verzel, akkor adnak egybol injekciot.

2009. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kaptam rá injekciót de a doki írt még gyógyszert is de szeretnék az étrenden is változtatni.Ő nem mondott semmit a szülésről csak én olvastam itt a neten.Azt halottam,h
2009. nov. 11. 08:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam,hogy az injekció beépül a szervezetbe nem ugy mint a bogyó.Az nem mindig.
2009. nov. 11. 08:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is szedem a vasat, de a laboromon nem igazán látszik. Szoktam célkát enni és májat is, de kívánom is ezeket.
2009. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyél almát, de ne hámozd meg! Naponta egyet és ha lehet a Johnathan fajtából. Én hébe hóba bekaptam egy egy vastablettát naranccsal vagy mandarinnal, de az értékem most olyan mint a terhességem elején. A vas felszívódással vannak sokszor nehézségek, ezért kell c-vitaminnal bevenni vagy folsavval... Ha súlyos hiányban szenvedsz akkor ugye elvérezhetsz szülésnél ezért veszélyes a vashiány! Én májat nem ettem az A-vitamin tartalma miatt, a céklát utálom, de tény hogy ezek is jók. Én mégis az almára szavazok!
2009. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!