Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 26. hetre 6 kg plusz (vekony...

A 26. hetre 6 kg plusz (vekony testalkattal). A te orvosod/vedonod ezt mar soknak tartana?

Figyelt kérdés

En nem tartom se soknak, se kevesnek. Szerintem pont jo.

Eszembe sem jutott, hogy ez sok lehet.

Viszont egy ismerosom, aki 1-2 hettel idosebb terhes, mint en es 7 kg-nal jar meselte, hogy a dokija sokallta, dietat emleget.

En ezen megdobbentem, mert tenyleg nem gondoltam, hogy ennyi sok lehet (marpedig ha az ove nem jo, akkor az enyem sem).


A ti orvosotok/vedonotok is soknak tartana?


2009. nov. 11. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 12 hetes terhesség után havi 2 kilót hiztam,igy a végére 12 kg lett. Szerintem ez pont jó,kb te is igy hizol. Föleg,aki vékony annak még jól is jön :) Én 3 hósan voltam 48 kg, igy örültem a havi 2 kiloknak. Aki alapból kövér annak nem jó ha sokat hizik.
2009. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja,lehet,hogy az ismerösöd alapból se sovány,ezért fogják diétára,mert a kövérség árt a babának,magas vérnyomás stb.
2009. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm sokallta a 26. hétre feljött 7kg-ot!még oda is írta h diéta!Persze nem tartottam be,mert nem éreztem jogosnak!Azóta bármikor kibújhat a kislányunk,és újabb 7 kg van rajtam ami ugye 14 kg!Ebből 3,5 kg a csajszi(kb),a magzatvíz,a méhlepény,a víz....

Szóval annyit akartam ezzel,h mindenki riogatott biztos 25-30 kg-ot fogok hízni mert az uccsó 10 hétben jön fel a java!A 30.héttől nem bírtam enni mert annyira nyomta a gyomrom!Még most sem nagyon fér belém,de az a baj,h a párom mindig meglep vmilyen sütivel esténként!

De jól esik!Igazából a pocimon kívül a fenekemen és a combomon látszik csak!Majd arra oda kell figyelni!

De szerintem amíg egészségügy problémát nem okoz a súlytöbblet,vagy az anyukát nem zavarja annyira,addig sztem nekünk kéne eldönteni!De mindegy,én nem nagyon foglalkoztam vele!

üdv

2009. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem pont ideális a vékony test alkathoz....én 26hetesen már 13 kilóval voltam gazdagabb.Az orvosok hajlamosak túlzásokba esni ha kismamákról van szó....ez azt hiszem túlzott odafigyelés.Jó hogy ilyen is van, az viszont szomorú hogy a sok aggodalmaskodás közepette elfelejt a kismama örülni annak a csodás 9 hónapnak...
2009. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyaltalan nem sok. En 26 hetes leszek penteken es eddig 7 kilot hiztam. A terhessegem elejen mertek meg akkor voltam 59 kilo es azota sem meregetett senki csak en magam otthon azt is hetente (minden szombaton). A vedonohoz amikor elmegyek mindig megemliti, hogy milyen jol nezek ki ra sem allit soha a merlegre. Vert vesz, cukrot nez a vizeletemben, es megmeri a vernyomast, ha ezek rendbe vannak akkor minek meregessen, minek dietaztasson? Nem voltam vekony alkat a terhesseg elejen sem, hanem szerintem teljesen normal alkat 59 kilo/171 magass. En jol erzem magam a boromben es szerintem te se aggodj emiatt. Ha barmi is rajtunk marad szules utan azt majd leadjuk, csakis rajtunk mullik. De emiatt nehogy mar idegeskedj. :) Elvezd a kismamasagot, ugyis van annyi mas amiert aggodhatunk. :( Ha jol vagytok, nincs egeszsegugyi problemad, nem kezdted tulsulyosan a terhesseget akkor szerintem nem sok egyaltalan az amit eddig hiztal!
2009. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit soknak tartották 26 hetesen a + 10 kg-ot :P
2009. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi most léptünk a 27. hétbe és én is 6 kg-ot híztam vékony testalkattal. Nem látszik rajtam, hogy bárhová híztam volna és az én védőnőm nem mondott semmit erre.

Szerintem ez rendben van, nem vagyunk hízásra hajlamosak ezért nem féltenek bennünket a túl sok kilótól.

2009. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27 hetes múltam, és eddig 4,5 kiló plussz van rajtam. 60,5-ről indultam ( 168 cm magas vagyok ) és most 65 vagyok, én még kicsit aggódok is hogy keveset hiztam, de a doki szerint a baba jol fejlődik, végül is az a lényeg.
2009. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én az elején 60-ról lefogytam 57 kg-ra, szóval a nőgyógyászom is, meg a háziorvosom is mind azt várta, hogy mikor kezdek már végre hízni. Mostmár 28 hetesen 67 kg-mal elégedettek mindketten
2009. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rajtam már ilyenkor 7 kg volt. Soha senki sem mondott semmit. Azóta feljött még 4 kg, de már a 38. hétben vagyok! Lehet te is a 2. trimeszterben hízol ennyit, aztán meg majd nem!
2009. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!