Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudtok arról, hogy a...

Mit tudtok arról, hogy a köldökzsinór rátekeredhet a babára? Milyen gyakori?

Figyelt kérdés
Tudom, nem minden esetben okoz bajt, itt olvastam, hogy többen születnek a nyakukra tekeredett köldökzsinórral. Épp egy nővérke mesélte, hogy a barátnője ezért vesztette el a babáját 20 hetesen, olyan rossz volt hallani és most parázok. Amikor a babócám nagyon mocorog, mindig eszembe jut, hogy csak nehogy magára tekerje.
2009. nov. 11. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Normális hosszúságú köldökzsinór nem tud a nyakára tekeredni. Azt pedig simán látja a doki, hogy milyen hosszú a köldökzsinór.

Még egy esetben tekeredhet a nyakára, ha nincs rendesen beékelődve a buksija és úgy megy el a magzatvíz (vagy úgy repesztenek burkot). Akkor a lezúduló víz lesodorhatja a nyakára a zsinórt. Nálunk is ez volt, a burokrepesztés után három perccel megszületett a baba, semmi baj nem lett.

Unokatesóm gyerekénél hosszú volt a zsinór, légcsőszükülete volt a gyereknek, asztmás volt, tizenéves korára "kinőtte".

2009. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden babának rátekeredik párszor, de ugyanúgy forgolódás közben le is tekeredik róla. Egyébként gratulálok a nővérkének, hogy várandós kismamát ilyen dolgokkal ijesztget! Nem értem az ilyen embereket! Neked meg csak azt tudom tanácsolni, kedves kérdező, hogy ha ilyen rémhíreket hallasz, mondd, hogy ez nem érdekel, a te babádnak nem lesz semmi baja. Azt egyébként nem értem, hogy az a baba miért halt meg a nyakára tekeredett köldökzsinórtól..odabent nem a száján vesz levegőt.. Nekem 2 gyerekem is úgy született, hogy a nyakán volt a köldökzsinór. az egyiknek 2x..Mindkettőnek 9/10-es volt az Apgarja.
2009. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Huhhh pont ezt a kérdést akartam én is feltenni.Mi is voltunk Uh-on és közel a nyakánál volt a köldökzsinor a nőci észre sem vette de az ÉN szemfüles párom igen.ugy rám hozta a frászt h ne is mondjam.azt hittem ott fekve az ágyom megfolytom.:)remélem nem haragszol érte ha felteszek egy kérdést hátha jönnek rá válaszok.lehet butan fog hangzani.:)lehet esetleg vhogy érezni ha rátekeredik a nyakára???vagy ez hülyeség?
2009. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem érezni. :))
2009. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szia!


még normál, egészséges terhességnél is rátekeredhet a köldökzsinór a baba nyakára, de ahogy rátekeredik, ki is tudja magát "bogozni", amíg van helye. Szülésnél 2 dolog miatt maradhat rajta a nyakán, az egyik amiről nagyon jól ír valamelyik előttem szóló ( a magzatvíz "rásodorja", vagy eleve ezzel illeszkedik be a feje, és már nem tud kifordulni belőle. DE ettől egy kisbaba sem fullad meg, mert tényleg nem a száján veszi a levegőt, hanem a köldökzsinóron keresztül, ami nagyon rugalmas, Fulladás azért lehet esetleg, ha az oxigént szállító ér elzáródik a köldökzsinórban.De ez nagyon ritka.(Meg egy példa még: elméletileg 3 ér van a köldökzsinórban, de van olyan2rendellenesség, hogy csak kettő alakul ki, de még ezzel is simán ki lehet hordani egy terhességet, természet csodálatosan képes küzdeni!)

2009. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem mindkét gyereknek a nyakán volt.az elsönek 2-szer,másodiknál egyszer,párom az utobbinál rosszul is lett,pedig az első volt gázos.38 hetes uh-n még nem volt rajta,az arca előtt volt.amugy azt olvastam ha a kezére tekeredik az sem jobb,mert ott meg ugye vagy is az ereket elszoritja.uh-n kell hogy szoljanak,mindig kérdezz rá.én a másodiknál ezt tettem,ne szégyeld.

a növérkének meg mondd meg,hogy tartsa magába a hülyeségeit!ne parázz,és nyugodt,szép babavárást!!!

2009. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem is úgy született a fiam, hogy rá volt tekeredve a nyakára a zsinór - ahogy kibukkant a feje, a dokim már egy gyors mozdulattal le is tekerte róla - 10/10-es volt az apgarja, semmi gondot nem okozott
2009. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

Lehet én vagyok a túl érzéketlen kismama,de neharaguj már,most ez nem ijesztgetés.A kismamának nem burokban kell élnie,hanem felfognia,hogy van ilyen is,sőt ha már tudod,hogy van ilyen akkor mit csinálj,agymosást?Szerintem oltári nagy marhaságot írtál,de mindegy...


Nekem is meghalt egy unokatestvérem így,de már 20 éve,felejtsem el ami történt,csak mert én is nemsokára világra hozom a lányom?Ne írjam le,nehogy a lelke sérüljön a kérdezőnek?Ezzel együtt kell élni,fel kell fogni,hogy van ilyen,ez olyan mintha a problémát a szőnyeg alá söpörted volna.

Sőt,hogy még fokozzam,barátnőm kislányának is rá volt tekeredve a zsinór a nyakára,de gyorsan kikapták és nem lett baja,pedig már igen csak jött kifelé,a szülőcsatornában volt,amikor észrevették,valahogy visszanyomták(nem szó szerint),és hoszanti vágással világra segítették.Keresztanyum fiának viszont túl rövid volt a zsinór,érdekes ugye?!


Nem érzed ha rátekeredik,de ha ezen agyalsz be fogod szugerálni és tényleg rátekeri magát,ne gondolj erre,csak arra,hogy egészségesen,minden gond nélkül fog megszületni.

2009. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 11. 10:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 3X volt rátekeredve a nyakára. NST-n mindig leesett a szívhangja (170-ről 100-ra)amikor mozgott ,megnézte a doki UH-on és láttuk, hogy a nyakánál keresztbe megy a véráram. Még mondta is, hogy 10 gyerekből 7-nek a nyakán van a köldökzsinór. Soha nem szültem volna meg természetes úton. 2 hét túlhordás után, semmi fájás után megcsászározott. Akkor derült ki, hogy szegénykém nem is tudott lefele indulni, azért nem voltak fájásaim sem.
2009. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!