Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet a babával...

Mikortól lehet a babával babakosival sétálni?

Figyelt kérdés
Mindenki bombáz tanácsokkal mióta terhes vagyok de egy kétdolgot nem tudok.Április közepére várjuk a babát,elég társasági emberek vagyunk(minden nap uton vagyunk megyünk valahova).Nem tudom van-e olyan,hogy mikor lehet a picit babakocsiba tenni,mikor lehet először vele sétálni menni,társaságba,?
2009. nov. 11. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondták, h 2 hetesen kezdhetem a levegőztetést (hozzáteszem, 2360 g-mal született a lányom, szóval kicsi volt). Október végi baba. Először 5 perc, aztán 10, 15, 20, félóra, utána pedig egy órát mentünk. Többet is lehetett volna, de két szopi között ennyi idő jutott :) Babakocsiba első perctől lehet tenni, amennyiben teljesen vízszintes. Később, olyan 4-5 hónapos korában lehet emelni egy kicsit neki, hogy jobban lásson. Ha adhatok kéretlenül tanácsot: kérlek, soha ne sétáltasd a gyereked a hordozóban (tudod, ami az autóba való). Rosszul vagyok, amikor látom azokat a pici babákat görnyedni séta közben... Társaságban, sok ember között karácsonykor volt. Azért nem árt, ha legalább az első oltást megvárod, főleg ilyen járványos időben - szerintem még áprilisban is lehet bőven járvány.
2009. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hetesen lehet kivinni a levegőre (előtte a szobában már levegőztetheted, ha jó kint az idő). Először csak pár percre, utána fokozatosan szoktatni a kintléthez. Ha már 1/2-3/4 órát kint vagytok, rövid sétát is tehettek. Társaságba menni a babával csak később ajánlott, először erősödjön picit, kapja meg legalább az első védőoltást. Az én kislányom aug. végén született, őt már 1 hetesen kivittem a teraszra, mert bent se volt melegebb, mint kint. A doki és a védőnő is látta, azt mondták, jól tettem, hogy kivittem.
2009. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


2 hetesen már nyugodtan ki lehet vinni a levegőre, fokozatosan, előtte először csak otthon rányitod ablakot, majd kiviszed negyed órára, utána fél óra utána meg már ameddig jól érzitek magatokat.

Esős, de főleg nyálkás, ködös időben ne vidd ki!


Társaságba és olyan helyre ahol sok ember van zárt helyen én még olyan 2 hónapos koráig nem nagyon vinném.


13 hós kislány anyukája

2009. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Régebben 4-6 hetet mondtak legalább, manapság nem ilyen szigorúak a védőnők, gyerekorvosok :) Az időjárástól is függően kb. 2 hetes kortól el lehet kezdeni a levegőztetést, kinti sétát, de a társasággal azért ne siessetek ennyire szerintem, legalább 6 hetet várjatok. Annyi idő Neked sem árt regenerálódni szülés után :)


Kellemes babavárást kívánok!

2009. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ha két hetes lesz, akkor fogok kimenni vele sétálni. Először csak 15 percre, majd növelem az időtartamot minden nap.

37km

2009. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

11 napos volt a fiam, amikor bcg oltasra kellett vinni. Ugyhogy ezzel a doki eldontotte nalunk, hogy mikor legyen az elso hosszabb setanu, ugyanis a rendelo gyalog kb 15 percnyire van, ezert taxit nem hivtam, a kocsink epp rossz volt, buszra nem szalltam ilyen pici babaval.

Ennek tudataban en mar elotte napokkal levegoztettem, beoltoztettem es kisetaltam vele a teraszra eloszor ot percre, majd negyed orara.

Az en fiam teli baba volt (november vege). Semmi baja sem volt attol, hogy ilyen hamar megkezdtuk a setat, ezutan mar minden nap mentunk.

2009. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!