Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás alatt dohányozni?

Szoptatás alatt dohányozni?

Figyelt kérdés
Szoptatás alatt se lehet dohányozni? Miért? Terhességem előtt dohányoztam, szívesen elszívnék egy-két szál cigit ha megszületik a babám, de ezzel is árhatok neki? :(
2009. nov. 11. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
igen,mert átjut neki a tejen keresztül,ha annyira hiányzik akkor bírd ki amedig szoptatsz,ha már eddig kibírtad!
2009. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

persze ugyan ugy ha meg nem jobban mert beszivja az anyatejjel a kis dragad!amugy en is igy vagyok ezzel mar varom hogy tul legyek mindenen mert elszivnek mar egy jo cigit en is!

Kitartas kibirjuk!

2009. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Mert a nikotin azonnal,egy az egyben bekerül az anyatejbe.És nem ürül ki magától,csak szoptatással-fejéssel.Ezért.
2009. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE



Ezt most kajak sikítva írtam le...ha terhesen szívod is egy fokkal jobban jár a baba,mert ott megszűri a lepény,itt viszont egyből megy át.

Ne szívd el kérlek szépen,kérlek,kérlek kérlek:(Tudom milyen nehéz,néha én is majd megveszek,de olyankor bedgbok egy almát,mert muszáj.Ne hagyd,h nikotin függő legyen a kicsi:(((((((((((((((((((((((((((((((((

2009. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Jaj miért tetted fel ezt a kérdést,mindjàrt megkapod a vàlaszokat...Nem egészséges,de ha kivànod szivd el,max akkor mikor a babàd nem éhes legalàbb 2 orahosszàig.Baràtnöm cigizik szoptatàs alatt,makk egészséges fia van,egyébként a dohànyzàs àltal okozott mérgek egy évig a vérben maradnak...

Szerintem még 1-2 szàllal sokat nem àrthatsz.Inkàbb ez mint a cumi végén a méz,vagy pàlinka stb.

2009. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, mert a véredbe kerülö káros anyagok átmennek a tejbe.

De egyébként is árt a gyereknek, ha a környezetében dohányzik valaki, különösen, ha a szülei.

Miért nem hagyod a gyereked érdekében végleg abba, ha már eddig kibirtad?

2009. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
De, azzal a napi 1-2 szál cigivel is árthat. Ha ennyire nem megy a leszokás, akkor használj nikotintapaszt.
2009. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Már meg sem kérdezem mire a nagy lepontozás?XDszép kacsasorban álltunk be csajok:P
2009. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Légyszi ne pontozzatok már le senkit!!! :(


Köszönöm a válaszokat, eszembe sincs ártani a babámnak! Pár napon belül szülünk, és elterveztem, hogy utána bizony elszívok egy szál cigit, nem akarok visszaszokni, csak ezt olyan jól elterveztem, de olvastam, hogy szoptatás alatt se szabad. Én meg mindenféleképpen szeretném szoptatni, remélem sikerül :)


A cigit akkor meg hanyagolom, köszönöm a válaszokat, nem is gondoltam volna, hogy bekerül a tejcibe :(

2009. nov. 11. 20:42
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Most tuti le fognak pontozni, de sebaj, én ugyanígy voltam, mint te. Terhesség előtt dohányoztam, amint megtudtam, h terhes vagyok, azonnal letettem a cigit. Azt mondtam, ha megszülök és már otthon leszek, elszívok egy cigit. Nem tettem meg, mert annyira nem kívántam, de már egy év körüli lehetett a lányom, amikor újra kívántam és még szoptattam. Akkor sokat utánaolvastam ennek, mert már kísértett a gondolat nagyon, és azt találtam, hogy rögtön szopizás után szívja el a büdös bagós cigis a cigit, mert a nikotin 2-3 óra alatt kiürül a szervezetből, így a tejbe már nem jut be, pl ha 3 óra múlva szoptatsz. Nem azt mondtam, hogy gyújts rá, inkább lebeszéllek róla, de gondoltam ezt leírom.
2009. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!