Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hajat festeni a terhessé...

Lehet hajat festeni a terhesség 1. trimeszterében?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok, és már nagyon ráférne a hajamra egy festés, de nem merem megcsináltatni, mert mindenfélét hallani-olvasni, hogy felszívódik, meg hogy árt a babának, meg ilyenek. Nem tudom, mit tegyek, a hajam katasztrófa kezd lenni. 12 hétig nem merem befestetni, de utána lehet, nem tudom. Az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan, nem lesz tőle semmi baja, de valamiért akkor sem merem. Valaki festette a haját az 1.trimeszterben? Köszi a válaszokat!
2009. nov. 12. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én festettem hajat az első trimeszterben kétszer is, meg utána is végig a 9 hónap alatt, semmi baj nem volt.

Igaza van a te dokidnak is, semmi baja nem lesz tőle senkinek.

2009. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél bio hajfestéket, próbáld azzal. A berátnőm áttért a melírra, mert annak nem kell érintkeznie a fejbőrrel.
2009. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet festeni.Nyitott ablak mellett.Nem szivodik fel,butasàg.Attol hogy terhes vagy,még adhatsz magadra.Én ma festem a hajam:)12 hetes kismama
2009. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet festeni simával is, csak ne lélegezd be a festéket. A 8. hónaptól nem javasolják.
2009. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a szaga káros, jól szellőző helyen festesd.

Hallgass a dokidra, ha ő is azt mondta, hogy szabad, akkor miért ne? Nem bízol benne?

2009. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet kapni ammónia mentes festéket is:) én terhességem óta azzal festem a hajamat:D
2009. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak a 7.-8. héten tudtam meg, hogy baba van, kb 4-5 hetesen szedte le a fodrászom a hajamról a fekete színt barnára. Nyár volt, jó sokat szellőztettünk közben baba nélkül is. Én is megijedtem mikor kiderült, hogy baba van, megkérdeztem a dokit. Azt mondta, hogy ha nem lélegeztem be, akkor nincs vele gond, ha ennyitől baja lenne a babának, akkor az utcára sem lehetne kimenni a káros hatások miatt.
2009. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

A 10:22-esnek csak annyit, hogy de, bízom benne, csak annyi hülyeséget lehet hallani innen-onnan, hogy hamar bele lehet ültetni a bogarat a fülembe... :-)

De azért köszi a választ, és igazad van, ha ő sem ellenzi, akkor miért ne.

2009. nov. 12. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű dolgom van, nem festetem a hajam. Azért írok mégis, mert jó tudni, hogy minden ami a bőröddel érintkezik, az 10 másodpercen belül bekerül a véráramodba. Pl. a mosópor és öblítő maradványok a ruhádról, a mosogatószer, a dezodor. Ezeket nehéz elkerülni, és nem is szükséges. Egyrészt mert a máj kiszűri és üríti a toxikus anyagokat. Másrészt mert ezek nagyon kis dózisúak. Harmadszor pedig, mert az anya és a baba vére nem keveredik. A placentán a tápanyagokon kívül nem sok minden jut át (pl. vírusok sem), szerencsére.

Szóval szerintem egy festetés belefér.

2009. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Aranyosak vagytok!
2009. nov. 13. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!