Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy megy valaki terhességi...

Ha úgy megy valaki terhességi táppénzre hogy nincs rá eü-i indoka, tehet valamit a munkáltató?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem rúghatja ki, ha erre gondolsz.
2013. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a táppénzt, gyed-et megvonhatja?
2013. okt. 22. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem se volt különlegesebb oka, csak anyagi ok, így sokkal jobban járok, mert a tavalyi bérem után kapom a táppénzt, ami több, mint most a fizetésem lenne. Ezt persze nekik nem kell tudni, semmi közük hozzá. Nem kérdőjelezhetik meg az orvos döntését, szép is lenne. Ha az orvos kiír annak ellenére is, hogy nincs gondod, akkor semmi gond, nem rúghatnak ki.
2013. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a munkáltató nem a kismama orvosa, így honnan is tudhatná hogy nincs egészségügyi indoka?
2013. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tica0121 ***** válasza:
Nem rúghat ki, ha bejelentetted a terhességet. Nem vonhatja meg sem a táppénzt, sem a GYED-et.
2013. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

ha táppénzen leszel, akkor az orvosi javaslatra fog történni. Ne félj, az orvos talál indokot, ha kell.:))


A gyedet meg nem a munkáltatód fizeti.

2013. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem én sem a kérdést, úgy nem tudsz táppénzre menni, hogy nincs rá indokod - de ne izgulj, ahogy a többiek is írták, fog találni a háziorvosod indokot:)

A munkáltató elvileg kérheti 6 hónap után a táppénz felülvizsgálatát - de nem terhesség alatt! Úgyhogy nyugi!

2013. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan munkakörben dolgozol,azonnal kiírnak,mert nem csinálhatod.Erre gondolsz esetleg?

Mert akkor maga a munkakör az indok,mint nálam.

Én olyan munkakörben dolgoztam,hogy azonnal táppénzre kellett jönnöm(napi 13-14 óra,heti 5x,kora hajnali kezdéssel)

Másik munkakört nem tudtak felajánlani.A ciki csak az,hogy a bérem így sokkal kevesebb lesz,de nem baj,így is jó,mit várjak "itthon ülve" :-)

Azért írásban,úgy,hogy legyen nyoma,jelentsd be a munkáltatód felé szerintem.Biztos,ami biztos.

2013. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!