Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire igazak ezek a babonák...

Mennyire igazak ezek a babonák, hogy aki magas annak kicsi pocakja van, aki alacsony annak nagy pocakja van terhesen, meg minél többet mozog és aktívabb, annál könnybeb lesz a szülése?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem babona, hanem testalkat kérdése.

Mondjuk az igaz, én magas vagyok és nagyon kicsi volt a hasam a 41. héten is. Végig aktívan mozogtam, túráztam az utolsó hétig és a szülésem rettentő könnyű, gyors volt.

2013. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
semennyire sem igazak szerintem, átlagos magas vagyok nagy pocim volt , de láttam már nagyobbat is, aktív voltam és könnyű szülésem volt nekem , de a barinőm is ugyanúgy aktív volt neki nehéz....
2013. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

magas vagyok eléggé, de akkora hasam van, hogy nem hiszik el, hogy egy baba van benne (mondjuk, tényleg hatalmas). szerintem ez alkati kérdés, anyukámnak is nagyon nagy pocakja volt.

végig tornáztam, mozogtam, de a könnyű szüléshez nem tudok hozzászólni, még egy hetem van, de remélem, az lesz :)

2013. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
én ne egy kistermetű nöt ismerek akinek olyan pici pocakja volt hogy egy bövebb pólóban nem is látszott szülés elkött pár héttel. Ez csak oylan mint a hegyes pocak fiú széles pocak lány. Mivel 50% az esély hogy igaz legyen az állitás rá igy gyakran bejön, de sokszor nem.....
2013. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Annyi lehet benne, hogy általában, aki magasabb, azon jobban "eloszlik" a poci, és vizuálisan a test arányaihoz képes kisebbnek tűnik egy ugyanakkora poci egy magas nőn mint egy alacsonyon. Persze, hogy mekkora lesz, szerintem sem ezen múlik, csak az arányok miatt csalóka. Én nagyon magas vagyok és mindig azt mondják, hogy pici a pocim a hetek számához képest.
2013. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem max az befolyásolhatja a dolgot, hogy mekkora a felsőteste a nőnek. Mert a magasság egy dolog, az arányok egy másik.


A könnyebb szülés inkább attól függ, hogy azok az izmok elég edzettek-e, amikre szülés közben szükség van. Illetve az állóképesség a másik tényező még, hiszen nem mindegy mikorra fárad ki az ember.

2013. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alacsony vagyok meg vékony is. Pocim alig volt. A gyerek nem mocorgott extra sokat. Mondhatni átlagos volt. Hipergyorsan született meg.

Én nem alapoznék ilyen babonákra semmit.

2013. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
magas vagyok, óriási hasam volt. nagyon aktív volt végig, mégis olyan nehéz szülésem volt, hogy a doki gratulált, hogy kibírtam. szóval én rácáfolok mindkettőre
2013. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alacsony vagyok es oriasi strandlabda hasam volt. Nagyon sokat gyalogoltam minden nap mar munkahelyi kotelessegbol is. Igaz az utolso 4 hetet mar otthon toltottem, mert mar alig birtam menni annyira nehez volt. Szulesem egy gyotrelem volt de hagytak szenvedni, merthogy elso gyerek. Semmi ertelme nem volt a 2 napnak amit vajudassal toltottem. Csaszar lett a vege.

Szerintem alkati kerdes kinek milyen szules adatik. Akinek kotottebbek az izmai annak sokkal nehezebb - pl. sok sportolo hosszu elnyulo kinok kinjaval ad eletet. B.nom valogatott kezilabdas volt, nagyon nehezen tudta megszulni a kisfiat.

A pocakmeret pedig az elore vagy hatrahajlo mehnek lehet betudni.

2013. nov. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!