Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen még lehet fogorvosh...

32 hetesen még lehet fogorvoshoz menni kezelésre, pl. : fúrás, tömés?

Figyelt kérdés
Tudom már az elején kellett volna mennem, de mindig halogattam, mert sajnos rettenetesen félek a fogorvostól. Tudom bután hangzik, de így van. De ma észrevettem, hogy van egy lyukas fogam, és hallottam ilyenkor gyorsabban romlik a fog. Eddig nem voltak gondjaim a fogaimmal. Várjak szülésig, vagy menjek?
2009. nov. 14. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
észrevetted,h lyukas?ezt nem értem,hát fáj vagy nem?mert,ha fáj akkor mindenképpen menj fogorvoshoz.én is 32 hetesen voltam,gyökérkezelésen,de nekem,fájt,beis volt gyulladva,és kibirtam,minden ok,igazhogy 20 ezer ft-ba került,de már rendben van.ha már igy észrevetted,akkor menj el vele,elöbb,utobb ugyis gondot és fájdalmat okoz a lyukas fog.amugy hogy vetted észre?éncsak akkor szokom észrevenni,ha már fáj.
2009. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj mielőbb. Szuri, fúrás, tömés- ezek semmi bajt nem okoznak. Amíg nem látszott rendesen a pocim, mindig előre szóltam, de a fogdokim szerint nincs nagy "kivételezés" a kismamik esetében max. a töméseknél. Ami veszélyesebb a az a fogfájásra szedett gyógyszer, még az 1xű algopyrin is!! ahogy tudsz, menj nyugodtan!

2009. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja elsö vagyok,érzéstelenitöt nyugottan kaphatsz,mert nem ártalmas.én 2 ampullával kaptam a fogamra.
2009. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el, ártani nem fog. Örülj neki, hogy eddig nem lett baj. Elég gyakori vetélési ok a nőknél a különböző fogászati problémák, amik kezeletlenül fertőzést okoznak.

Persze a lyukas fog nem ilyen, de jobb félni mint megijedni!

2009. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, amugy ugy vettem észre, hogy megfájdult egy kicsit a fogam, megnéztem és volt egy kis lyuk. de aztán nem fájt, és mindig halogatom az orvost. de most már rászánom magam.
2009. nov. 14. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet menni, csak amalgámot nem szabad tetetni terhesség alatt. Én nem voltam egyáltalán. Hiszen nem kötelező.

37km

2009. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
egyébként nem kötelező, de ajánlott. A fogdokim mondta, hogy sok kismama fél, hogy romlanak a fogai terhesség alatt, mert hogy kálcium megy ki meg ilyesmi, de azt mondta ez nem veszélyes, ha a kismama elég kalciumforrást visz be, vagy terhesvitamint szed. A gyulladások, ciszták már tényleg gondot okozhatnak, hiszen a fogtól bárhova elterjedhet a nyírok rendszeren keresztül a gyulladás. Nem kötelező menni, de "jobb félni, mint..."
2009. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is mentem terhesen tömetni, az orvos azt mondta, hogy tekintettel a babákra, nem ad fájdalomcsillapítót. Kicsit éreztem, de nem volt vészes. Természetesen nem amalgán tömést kértem.
2009. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Menj nyugodtan,semmi gond nem lesz!Egyébként az én fogorvosom elmondta,hogy ez teljes tévhit,hogy a baba elveszi a fogaidból a kálciumot és ezért megy tönkre!Nem attól megy tönkre a fog,hanem már terhesség előtt sincs rendbe téve,és mivel akkor sokan elmennek,kiderül,hogy rosszak a fogaik és a terhességre fogják.Mivel sokan félnek,meg nem a legolcsóbb mulatság nem mennek fogorvoshoz csak ha muszáj.Én fél évente ellenőriztetem a fogaimat,most voltam 34 hetesen.A dokim azt mondta,ha példát kellene statuálni,hogy nem a baba teszi tönkre a fogakat akkor engem vinne magával.

Egy tökéletes fogsorú 38 hetes kismami:)

2009. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és már be is jelentkeztem, hétfőn megyek, de azért félek picit. Utolsó válaszoló:én se hiszem, hogy a baba okozhatja a fog romlást.

Remélem nem fog fájni, és a bébi is jól viseli.

Kellemes babavárást!

2009. nov. 14. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!