Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem jogi természetü....

Kérdésem jogi természetü. Lányom várandósan vállalt munkát, ikerterhességgel túl van a negyedik hónapon. Jelenleg még próbaidőn van. Ha már nem birja a munkát, kiirhatja e az orvosa, mire jogosult?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos kiírhatja, de a munkáltató a próbaidőn belül, indoklás nélkül, azonnali hatállyal kirúghatja, és semmit sem fog számítani, hogy állapotos.

Az, hogy mire jogosult szülés után nagyban függ attól, hogy mennyi biztosított ideje van az elmúlt 2 évben.

TGYÁS csak akkor jár, ha a szülés napján is állományban van.

2013. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt nem jár védettség sajnos.


Fontos lenne tudni, hogy korábban volt e munkája és mennyi ideig.

2013. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kiírhatja a doki, de bármikor elküldheti a munkáltató, mert próbaidő alatt nem számít, hogy várandós, még indokolni sem kell az elbocsátás okát. Nem védett a terhessége miatt, ha erre gondolsz, mert próbaidő alatt nincs védettség semmi miatt. Természetesen táppénzt fog kapni, annyi hónapig, amíg dolgozott. Ha előtte nem volt munkaviszonya, akkor szülés után kapjam majd az alapvető ellátást (családi pótlék, gyes, egyszeri anyasági támogatás, ha 4x bepecsételt a kis könyvébe a nőgyógyász, tehát igazoltan megjelent legalább 4x terhesgondozáson)
2013. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálja meg kihúzni a próbaidő végét, utána 1 nappal írassa ki magát. Persze csak ha nem veszélyezteti magát és a babát.
2013. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próba idő alatt lettem terhes elmentem táppénzre,de így is kirugtak
2013. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Probaido alatt nincs felmondasi vedelem. Az orvos kiirhatja, de azt tudni kell, hogy ha felmondanak neki, a tappenze is megszunik rogton. Negyedik honap egy ikerterhessegnel mar latszik.... Tudjak a munkahelyen?
2013. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 4/6


Aztán még csodálkoztok miért vannak a nők hátrányba. Kerekséget elvárom akkor minimum, hogy én is az vagyok.

2013. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7/7

Szóval te nem rúgnád ki... jótékonyságból szoktál alkalmazni embereket. Persze.

2013. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így is úgyis kirúghatják ha igazán akarják, mert főnök előtt eltitkolta a terhességet véglegesítés előtt, így ha másnap elmenne táppénze akkor a főnök indulhat a bíróságra és meg is nyeri.
2013. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nagyon sok helyen kerülik a munkaügyi bíróságot. Én egy külföldi tulajdonú óriási konszern mo-i leányvállalatánál dolgozom (itt kb 300 fő), nem kis cég, de 100%-ig biztos vagyok abban, hogy lenyelnék, nem perelnének.

Dolgoztam kisebb cégnél 20-30 fős magyar Rt, annál is biztos vagyok, hogy nem pereltek volna, túl sokat tudtak az ott dolgozók a cégről, amivel árthattak volna neki.

2013. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!