Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányinger ellen mit javasoltok...

Hányinger ellen mit javasoltok terhesen?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok még csak, de iszonyat hányingerem van. Másodszor vagyok várandós, az előzőnél nem volt ennyire durva. Akkor is volt egy idő, mikor csak paradicsomot tudtam enni vajas kenyérrel, vagy paradicsom levest, de most szinte mindegy mit nyelek le. Olyan dolgoktól is felfordul a gyomrom, hogy pirítós kenyér, pedig egyik percben éhes vagyok, a másikban meg kihánynék mindent. És már ízekre vágyom!

2013. nov. 2. 16:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor elmegyek zuhanyozni,iszok egy gyömbérteát,a hasamhoz párnát rakok,behunyom a szemem pár pillanatra,és arra gondolok,hogy ezért a kis szerelemgyerekért minden szenvedést megér.

Lazulj el,bújj be az ágyba.

Ha ezután sem csillapodik a helyzet,akkor mentolos cukrot szopogass,és közben nézz tévét,vagy gépezz,az is kicsit elvonja a figyelmedet:)

Sok sikert!

29hkm

2013. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Gyomorégésre nekem a hideg 3.5 tej vált be. Nekem csak így a vége felé van gondom a gyomorégéssel, előtte még soha életemben nem égett a gyomrom, de most minden áldott éjszaka. Nem bírtam órákig aludni, aztán rájöttem erre a tejes "trükkre" és azóta jó. (ez nem hányingerre jó csak valaki írta a gyomorégést azért jutott eszembe) 38hkm
2013. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok! Igen, a tej egyszer nekem is bejött, de másnap.. Kicsit nem bírja a pocakom, mert puffaszt nagyon. Kb úgy vagyok, mint a 10es, hogy ég is a gyomrom, szóval Gaviscon a barátom, és az mentolos is kicsit. De van, hogy azt sem bírom elszopogatni.. Legutóbb nekem is segített a citrom, csak most már attól is kijött minden egyik nap. :( De javulok, mert vasárnap már ettem szinte rendesen! Húsleves, pedig nem nagyon szeretem, helyre tett. Még vacsira is megettem egy tányérral belőle. Pedig nekem elég lenne egy hónapban egyszer. Megnézem a gyömbérteát, mert máshol is olvastam, és vettem narancsot is, szóval mindent bevetek! Boldog babavárást Nektek is! :) Ja, amúgy még járok dolgozni, szóval nekem ez a bebújok az ágyba nem jön be, mert mennem kell. Amúgy minden nap elkések, mert hiába hamarabb kezdek készülni, mégis az utolsó percbe felfordul a gyomrom. De szerencsére még elnézik nekem. :)

2013. nov. 4. 20:30
 14/17 anonim válasza:

Nekem ez a második terhességem, (7. hét), a kislányommal a 17-18. hétig gyakran voltam rosszul (émelygés, erős hányinger), és most pár napja megint elkezdődött ugyanúgy az egész :( (azzal a különbséggel, hogy most gyakran iszonyú éhségérzetem is van, ami hirtelen, váratlanul tör rám, akár fél órával evés után is)

Nekem akkor is, és most is a kóla segített, soha még csak rá sem bírtam nézni, nem szeretem az édes, szénsavas dolgokat, de erre a problémára nagyon bevált. Sok mindent próbáltam, B6 vitamint is, de nem segített semmi. Próbálok minél kevesebbet inni belőle, apró kortyokban, hidegen használ. Az eszemmel tudom, hogy nem jó, de nincs más ötletem, amit még nem próbáltam volna ki. Kényszerhelyzet :( Ha végképp semmi nem segít, és nagy a baj, próbáld ki, hátha neked is beválik. De, ahogy mondják, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mi a jó neki.

2013. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát lányok, én ma nagyonnagyon rosszul vagyok! Kipróbáltam a narancsot tegnap, az kicsit csillapította, meg vettem azt a nagy grapefruit színű citrusfélét, a pomelo-t, abból eszegettem, na jobban is lettem, meg egy fél zacskó chipsz is nagyon jól esett, de ma.. Ma mindegy mit ettem, mindentől rókáztam. Reggel egy fél vajas sonkás zsemlétől, amit kísértem egy kefírrel, ami nagyon jól esett, mert ahogy itt az előttem író is mondja hirtelen farkaséhség tört rám. Na, ez fél órával később rókába torkollt, aztán sajtkrémes péksüti volt meg egy sajtos pogácsa, na alig értem haza... Még ilyen rosszul sosem voltam. Ti hogy vagytok??
2013. nov. 6. 14:41
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne a stabilizált aloe vera szűrt levét, az activatort kipróbálnod.A hányingeres problémákban is segíteteni szokott és még sok mindenre jó.Jobbulást!
2013. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Vettem gyömbér és citromfű teát, tegnap nagyon jól lettem tőle! Ma annyira nem, de ma is csökkentette a hányingert.
2013. nov. 10. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!