Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Szerintetek ma...

S. O. S. Szerintetek ma meglesz a baba? És mennyi ideig lesz inkubátoros? Fog tudni lélegezni?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek kb 1órája elfolyt a m.vize. 33hetes, fájásai nem voltak még egy órája, nem tudom, hogy most vannak-e már. Szerintetek ma meglesz? Egy hete hoztuk haza a kórházból, 2hétig feküdt bent magas vérnyomással, magas májfunkcióval, alacsony káliumszinttel. Mondta neki a főorvos asszony, hogy van esélye a szászárra a vérnyomása miatt. Szerintetek császár lesz? És meddig lesz a pici inkubátoros? Kb egy-másfél hete becsülték meg a súlyát 1600gra. Fog tudni már lélegezni segítséggel? Kapott már 2tüdőérlelő injekciót is amíg bent volt.
2013. nov. 5. 15:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Meglesz ma a baba ha elfolyt a magzatvíz az biztos.Talán császárral mert nem kockáztatnak.Ez egy becsült súly lehet kevesebb is és több is.Hogy inkubátorba meddig lesz attól függ milyen fejlett.Reméljük a legjobbakat.Szerencsére már nem olyan pici.
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnálatos dolog, hogy így történt, de annyira nem kell aggódni, mert egy 33 hetes baba már eléggé kifejlődött ahhoz, hogy ne legyen tartós baja. Lélegezni fog tudni, max ha nagyon szükséges, akkor tudnak neki segíteni. Az immunrendszere is jó már és szopizni is fog tudni. Az inkubátorban biztos bent lesz néhány napig, de a mami fogja tudni etetni. Nekem is szült ilyen korán hozzátartozóm és semmi baja nem lett a babának. El kell érnie egy bizonyos súlyt, amivel hazaengedhető, addig valószínű kórházban kell maradniuk. Lehet császár is, de ezt az orvosok majd megítélik. Nem feltétlenül kell, de ha a baba és a mama egészsége, élete veszélybe kerül, akkor muszáj. Nem lesz semmi baj! Kitartást.
2013. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat. A tesóm most hívott, minden rendben van, jó volt a szívhangja is a babának, azt mondták vagy ma vagy holnap meglesz.Ilyen esetben nem foghatja meg az anyuka a babáját miután kibújt? Nem teszik a hasára? Egyből teszik inkubátorba és viszik el?
2013. nov. 5. 15:42
 4/21 anonim ***** válasza:
Mivel koraszülött lesz, ezért ne lepődjön meg az anyuka, hogy, ha rögtön nem adják oda neki, de amint lehet meg kell próbálnia szoptatni majd a babát, mert a koraszülötteknél különösen fontos az anyatejes táplálás. A tüdeje elég fejlett már ahhoz, hogy akár önállóan is lélegezhessen, így ha nincs komplikáció, nem fogják sokáig inkubátorban tartani. Akkor engedik tényleg haza, ha elért egy bizonyos súlyt, de ez nem is baj, hiszen a kórházban vannak a legjobb a kezekben :) Minden jót a babának és a mamának is!
2013. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Mi is bízunk a legjobbakban :) Hát remélem, hogy nem kellesz sokáig inkubátorban tartani, és hamar jöhetnek majd haza. Amikor a tesóm telózott azt mondta, hogy még nincsenek fájásai.Lehet, hogy kapbi fog oxit? Vagy várnak még hátha magától is elindul?Mert azt mondta neki a doki, hogy még szivárog.
2013. nov. 5. 16:27
 6/21 anonim ***** válasza:

A szülés körülményei sok mindentől függnek, arra nem tudok válaszolni. A babával kapcsolatos dolgokra jobban.

Én is 33 hetesen szültem meg a kislányomat. Neki nem volt rendben a légzése, mert éretlen volt a tüdeje és tüdőgyulladást is kapott. Ő 8 napig volt inkubátorban, légzéstámogatásra szorult. Aztán szép lassan elhagyták neki, és mivel a tüdőgyulladására kapott antibiotikumra jól reagált, gyorsan rendbe jött. Összesen 2,5 hétig voltunk a koraszülött osztályon.

Volt ott másik ennyi időre született baba, neki nem volt semmi gond a tüdejével, szépen lélegzett egyedül. Neki a súlya volt nagyon pici, azért maradtak tovább bent.

A szoptatás tényleg nagyon fontos, nekik az anyatej mindennél többet számít. Eleinte nem tudott annyit szopizni amennyi kellett volna neki, ezért pótolták szondán keresztül.


Egy 33 hétre született babának minden esélye megvan az egészséges életre. A PIC-en pedig mindent meg fognak tenni érte.

Melyik városban születik a baba?

2013. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Miskolcon,abban a kórházban,ahol volt ez a koraszülött elhalálozás is.
2013. nov. 5. 17:14
 8/21 A kérdező kommentje:
Most hívtam a tesómat,és mondta,hogy kicsit kiengedték a sógornőmet szülőszobáról.Még most is szivárog a vize,és azon tanakodnak az orvosok,hogy adjanak-e neki tüdőérlelőt,vagy ne,mert akkor 48 órán belül nem szülhetne meg.Meg mondták az orvosok,hogy még nagyon korai lenne megszülnie,de nem értem,hogy miért húzzák még most is az időt.Ha már a fél mennyiségű m.víz elfolyt,akkor minek kell még húzni az időt,miért nem repesztik már megfelé a burkot és miért nem szülesztik már meg??Ezt a szülést már úgy sem tudják hetekig húzni,max órákig,csak félek,hogy nehogy fertőzést kapjon a kicsi!!Most is volt pisilni,és még mindig szivárog a víz.Vettek tőle vért is,azt nem tudom milyen céllal.Most állítólag várni kell,hogy az orvos mikor megy le szülőszobára és mit mond mi legyen.Már megőrülök ebbe a várakozásba!!
2013. nov. 5. 17:54
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tapasztalatom,de nagyon sok sikert és egészséget viszont tudok kívánni :)

31hkm

2013. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönjük kedves utolsó :)
2013. nov. 5. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!