Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek korán kinyílt az...

Akinek korán kinyílt az összes méhszája ( 25-30 hetesen) neki tényleg könnyebb ( gyorsabb) volt a szülés? Használt esetleg homeobogyókat, teát?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
ilyet én nem hallottam hogy könyebb-e vagy nehezebb. nekem az első terhességemnél 33 hetesen kezdtem tágulni, villámgyorsan be is fektettek, szerencsére megelőzték a tovább tágulást. így 1 nappal túlhordtam a babám, burokrepesztéssel indították a szülést, és majdnem 4 kilós babát megszültem összesen 4 óra alatt.
2013. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem nem igaz. Ha 25-30 hetesen nyílik a méhszáj, akkor az gáz és sürgős pihenést, általában kórházi megfigyelést javasolnak. Nekem a 16. héten már rövidült a méhnyak és szigorú pihenésre fogtak. Most 26 hetes vagyok, hétfőn megyek dokihoz, de imádkozom, hogy minden rendben legyen :)
2013. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem csak 1db méhszájam van :) bocs a tréfát, az összes alatt azt érted, hogy végig kinyílt a méhnyak? Én a helyedben azon paráznék, hogy ne legyen koraszülött a babám, egyelőre nem azon kellene aggódnod, hogy majd könnyen szülsz-e. Még az is lehet, ha rosszabbodik a helyzet, befektetnek a kórházba. Persze lehet, hogy még túl is hordod, az is lehet, hogy nem lesz könnyű szülésed, de azon ráérsz még parázni a 40. héten... Amúgy nem csak az számít a "könnyű szülésnél", hogy egy kicsit ki van-e nyílva a méhszáj, hanem az is, hogy az egész méhnyak milyen hosszú. Minél rövidebb, annál könnyebben fog eltűnni az egész a szülés megindulásakor. Mennyi most a Cg értéked? (Terheskönyvedben meg tudod nézni.) De remélem, most még nem rövid, mert az még nagyon korai lenne, hogy rövid is a méhnyak meg nyílik is a méhszáj.
2013. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 28hetesen Cg2000 az értékem,de az orvos szerint ebben a korban már normális.Pihennem kell és magnéziumot szedni.
2013. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 10:43- as nem kioktatást kértem, hanem tapasztalatokat. Nem egy tinilány vagyok, úgyhogy kikérem magamnak ezt az arrogáns hangnemet! Honnét tudod, hogy mit érzek, kórházban vagyok-e, hány hetes vagyok, milyen most a méhszájértékem? Nem muszály reagálnod, a témát befejezettnek tekintem veled!
2013. nov. 7. 00:01
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocsánatot kértem rögtön, de nekem tényleg furcsa és némileg érthetetlen az "összes méhszáj" kifejezés. Konkrétan szüléskor tűnik el a méhszáj, de te nyilván nem erre gondoltál, és ezen ha az első felháborodásod után esetleg pontosítasz, te is pontosabb válaszokat kapsz. (Mondjuk, ha megírod a konkrét Cg értéket, akkor én is jobban értem, mi a helyzet veled). Na mindegy, bocs, hogy a lelkedbe gázoltam. Amúgy segítő szándékkal igyekeztem írni.
2013. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!