Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Készüljek, hogy a szülési...

Készüljek, hogy a szülési fájdalmak kibírhatatlanok lesznek?

Figyelt kérdés

Kb 3 napja vannak tompa (nem fájdalmas, de kellemetlen) menstruációshoz hasonló alhasi görcseim, amire azt mondták, hogy jósló fájások.

A ctg ellenben semmit nem jelzett ki (nyílegyenes vonal). Ez azt jelenti, hogy ami már most kellemetlen, az még gyakorlatilag semmi és az igazi fájások ennek többtízszeresei lesznek? Mert akkora fájdalmat el sem tudok képzelni egyelőre :(

37hkm


2013. nov. 7. 07:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra készülhetsz, hogy nagyon fog fájni, a jósló ahhoz képest semmi, de kibírhatatlannak azért nem nevezném. Mindent ki lehet bírni és ebben az esetben meg is éri.
2013. nov. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi sem kibírhatatlan, de fájdalmas lesz. Tekints úgy erre a dologra, mint egy feladatra, amit végre kell hajtanod. Minél jobban elhagyod magad a szülés közben, annál nehezebb lesz, ezért kezdj el testi-lelki erőt gyűjteni, hogy teljesíteni tudj minden akadályt. Édes lesz a gyümölcse a sok szenvedésednek, hidd el ! :-)
2013. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 petera6 ***** válasza:
Nem lesz kibírhatatlan (többen túlélték már :) ), de tényleg rohadtul fáj. Vedd úgy, hogy ez csak 1 nap az életedből, és ezek a fájások segítik megszületni a gyerekedet. Nem kell félni, amikor beindul nem lesz félelem, csak tényleg próbálj koncentrálni, hogy ne hagyd el magad. Meg fogod tudni csinálni, kibírod! (és ezt mondd magadnak jó sokszor)
2013. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt nemrég, mert én is be akartam lőni, hogy amiket most érzek, hol is állnak a skálán :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2013. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges skálázgatni, hiszen a 10-es mértéket csak szülés után tudod belőni. Amiről azt hiszed, hogy most 10-es, az visszanézve korántsem lesz annyi. Én tényleg úgy éreztem, hogy kibírhatatlan, és bele fogok halni, bár én nagyon nem bírom a fájdalmat.


Amúgy leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, amikor olyan hasmenésed van, hogy úgy csikar, hogy meg kell kapaszkodj valamiben, szorítod össze a fogaidat, izzadsz, érzed hogy jönne a kaki, de nem jön már semmi (már bocsánat)... Nekem ehhez hasonlított leginkább.

2013. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sokszor agyban is dől el.

Minél jobban félsz tőle, annál görcsösebbek lesznek a méh izmaid, annál jobban feszít, fáj.

Ha kiűzöd a félelmet (amihez bizony kell a biztonságos környezet, csapat, ami itthon sokszor lehetetlen), akkor az izmaid ellazulnak, és a fájdalom is sokkal elviselhetőbb.

Lazítsd, relaxálj, sajátíts el légzési technikákat, pozitív gondolkodás, nagyon sokat tud segíteni.

2013. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fáj, de korántsem kibírhatatlan. Olyan típusú fájdalom, amit elég nehéz körülírni, hiszen nem érzed az életed során gyakran. A menzesz görcshöz vagy hascsikaráshoz hasonló volt számomra, csak 100x megszorozva. A 2 perces fájások a legrosszabbak, mert a fájások közbe akkor már nem tudsz pihenni. Az előtte lévők nem olyan vészesek, mert közbe pihenhetsz.

Nekem a nődokim azt mondta, hogy gondoljak arra, hogy az egyetlen létező fájdalom ami nem kóros, az a szülési fájdalom. Nem kell tőle megijednem, bármilyen erősnek is érzem, hiszen teljesen természetes érzés, nem jelez bajt.

Engem ez nyugtatott meg, illetve próbáltam arra figyelni, amit mondanak, hogy mit és hogyan csináljak és ez elterelte a figyelmem.

2013. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg fáj, de ki lehet bírni. Én fetrengős fájásnak hívom:D El se tudod képzelni előtte, hogy van ekkora fájdalom:D De igazándiból tényleg: fejben dől el, s úgy kell tekinteni rá, mint egy feladatra. Az egészet agyban le is játszhatod és megbeszélheted a babáddal. Mond neki, hogy majd ő is segígsen. Próbáld tudatosan átélni, odafigyelni a légzésre. Én nagyokat lélegeztem és ütemesen, lassan. A sok kicsitől elszédültem volna, elájultam volna. Sokat segített, hogy odakoncentráltam a légzésre. Végig csak egy járt a fejemben: Ha elérem a tolófájásokat, onnan már nincs messze a cél. (távfutó voltam gyerekkoromban, mindig apróbb célokat tűztem ki futás közben, és ez a hozzáállás a szülésben is segített)
2013. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!