Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliaban csinalnak Streptococ...

Noisy23 kérdése:

Angliaban csinalnak Streptococcus B - szurest?

Figyelt kérdés

azt olvastam, hogy ez egy eleg fontos vizsgalat es ha valaki hordozo akkor az kemenyen kihat a szuletendo babara (agyhartyagyulladas, vermergezes, fejlodesi visszamaradottsag...stb.)

AFP nem volt, mindossze 2 UH, az utcso a 20. heten volt,azota semmi, ott lent nem vizsgaltak,ram se neztek, olyan,hogy mehszaj allapot-ellenorzes v vmi mondhatni ismeretlen a szamukra csak a vernyomast,vizeletet neztek meg 1-2alkalommal vert vettek de ennyi az egesz!ja,meg dopplerrel a baba szivhangjat vizsgaltak. valakinek vmi tapasztalat??


36hkm


2013. nov. 11. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát azért annyira nem vészes ez a streptococcus, az én dokim szerint nem annyira fontos, nem lenne baja a babának, ha lenne és nem kezelnék, de mivel itt ez ajánlott a protokoll szerint, megcsináltatjuk, szóval valószínűleg nem ok nélkül nem csináltatnak ha nem csináltatnak. (AFP-n én sem voltam, és egy csomó olyan fölösleges vizsgálaton voltam, ami orvos szerint is felesleges, csak csúnyán néznek rám, ha nem megyek...) Szóval szerintem inkább örülj, hogy nem vegzálnak annyit feleslegesen.
2013. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

En a masodik babamat varom itt kint es nem sok van mar szulesig sem. Ne aggodj a rendszer nem egyezik az otthonival itt teljesen maskepp van minden mint otthon. Ha lett volna valami panaszod vagy a modwife ugy latja h valami nem ok akkor kuldott volna dokihoz vizsgalatra ultrahangra. Itt a streptococcus vizsgalat fizetos es ha akarod maganak megcsinaltatod ha meg nem akkor nem. Ha gondolod legkozelebb kerdezz ra a midwifenal mikor mesz de itt nem szokas egyebkent.


37hkm

2013. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha aggaszt csinaltasd meg maganuton. Az Angliai rendszert nem ismerem de baratnom Angliaban szulte mind a ket gyereket, van amiben jobban tetszett neki van amiben nem. Az angolszasz rendszer lazabb. Itt Ausztraliaban ugyanaz van, en magandokihoz jarok pontosan ezert. Jobban utanad neznek, de ami furcsa h igazan nem mernek meretet, meg nem is mondja, csak megallapitja h a hetnek megfelelo. Megmeri a vernyomast, es ennyi. Ilyen h veszelyeztetett terhesseg csak akkor van ha vki verzik meg fenall koraszules lehetosege, de pl en 3 veteles utan, hormonproblemaval, IR-al, es a korom miatt, mivel kulonosebb panaszom nincs csak a szokasos igy normalisnak van tudva, holott mikor Mo-n voltam mikor 10 hetes voltam a doki rogton mondta veszelyeztetett, nem szabad cipelnem meg sokat kell pihennem. Nekem az angolszasz rendszer nem tetszik elbagatelizalnak mindent, olyan no worries pontosan ahogy elik az eletuket a mindennapokban.
2013. nov. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!