Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőnél ultrahang?

Védőnőnél ultrahang?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de holnap leszek életemben először védőnőnél (11 hetes vagyok, első baba) és nem tudom van e a védőnőnél ultrahang. Már két hete láttam a babámat és úgy látnám újra :)

2013. nov. 11. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A védőnő nem csinál uh-ot (legalább is én még nem hallottam ilyenről)

Megméri a vérnyomásod, megkérdezi a kórtörténetedet, megírja a kiskönyvedet, kapsz papírokat, hogy hová kell elmenni. Esetleg végez egy vizeletvizsgálatot tesztcsíkkal. megméri a súlyod és a hasad kezdő térfogatát. Nyugi 1-2 hét és mész a genetikai uh-ra ott majd látod a picurkádat :)

2013. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a védőnőnél ultrahang és nincsenek is kiképezve az ultrahang vizsgalatokra, de egy hét múlva úgy is lesz a genetikai ultrahang :-)
2013. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nálam szívhangot keresett, de azt is csak a későbbi hetekben
2013. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Védőnőnek tanulok, mi nem végzünk ultrahangot :) Arra külön képzés van (szonográfus illetve orvos). Amit fog csinálni:

-Kikérdezi a teljes anamnézist (családi állapotodtól a családban előfordul genetikai betegségekig)

-Elkezdi írni a kiskönyved

-Mér testtömeget, magasságot, haskörfogatod

-Megnézi a vizeleted tesztcsíkkal (ez nagyon fontos)

-Átbeszéli veled az egész terhesgondozás menetét, mi mikor fog következni, kihez kell fordulnod stb., illetve válaszol a legtriviálisabb kérdéseidre is.


Későbbiekben majd hallgattok szívhangot is, de ilyenkor még nagyon pici a magzat :)

2013. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálam még szívhangot sem hallgatott egyszer sem :S, pedig már 32 hetes vagyok.
2013. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én eddig kétszer találkoztam a védőnővel, egyszer a kiskönyv kiadásánál, és egyszer, amikor volt nálunk. Nem járok hozzá havonta, mint ahogy szinte mindenkinél olvasom. Nekem senki nem néz haskörfogatot, vizeletet. A nőgyógyász nézi kb. havonta, amikor megyek hozzá a vérnyomásom és a súlyom. Kicsit furcsállom, hogy a védőnő ennyire nem kíváncsi rám...
2013. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, egy csomó helyről olvastam a vizelet vizsgálatot. Két gyereket szültem eddig, sosem találkoztam ilyennel. :(
2013. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a védőnő nem csinál uh-t.

Nálam ezeket nézi havonta:

-súly,vérnyomás,vizelet

-megkérdezi van-e panasz

Első találkozàsnál kitölti a kézikönyvet. Ad bemutatókat a vérvételekre.

Az előző terhesség alatt nem hallgattunk szívhangot,szerintem most se fogunk.

2013. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és magasságot és haskörfogatot se mért nekem sose! Tök jó, hogy ennyire egységes ez a védőnői szolgálat! :s
2013. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kézikönyv=kiskönyv
2013. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!