Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet belole...

Szerintetek lehet belole valaha felelosegteljes apa?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok, a het elejen tudtam meg, hogy babat varok, az 5. hetben vagyok. (Nem terveztuk a babat, becsuszott, hulyek voltunk, tudom, de most nem ez a lenyeg.) Mindenkeppen szeretnem megtartani, mar eljutottam oda, hogy orulok neki, a baratom viszont....hat o egeszen mas eset.

21 eves, 4 eve vagyunk egyutt, mondhatni stabilan, de volt 1,5 ev affele "se veled, se nelkuled" kapcsolat. Finoman szolva sem mondhato nyugodt, kiegyensulyozott embernek, sajnos jellemzok az olyan dolgok, hogy minden hetvegen csont reszegre vedelik magukat a haverjaival, tomenytelen mennyisegu bulik, fuves cigi, es tarsai....raadasul nem egy figyelmes szemely, igazabol mar megszoktam, hogy az o fontossagi sorrendjeben mindig elorebb lesz a haja, a teste, az autoi, a foci, aztan majd ezek utan jovok en...szoval o ilyen.

Jelenleg sokkos allapotban van, meg mindig nem fogta fel, hogy apa lesz, szoval jelenleg nem tudnek en magam valaszt adni a kerdesemre, ezert is erdekelne, ti mit gondoltok...esetleg valaki volt mar ilyen helyzetben, az legyszi irjon. (bocsi, hogy regeny lett)

Elore is koszi.

Kinga


2013. nov. 21. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd talán 15 év múlva érett lesz az apaságra, de most nem az!
2013. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, majd ha felnő. Most élvezi a fiatalságát, korának megfelelően viselkedik. Bocs, de szerintem sokat ne várj tőle.
2013. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

Most pár perce hivott egy Kinga nevű nő, hát az minden volt, csak nem 20 éves, olyan bő 50-es, szörnyű hanggal:D


Hát hogy őszinte legyek: nem csoidálom, hoigy a pasi menekül:D

2013. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

20 évesen megtartod a gyereket, egy ilyen semmirekellő apától, egy olyan kapcsolatban, aminek közel fele "se veled se nélküled" volt.


Iszonyat önző vagy! Az a lényeg, hogy TE akarod. De hogy az apja akarja-e, hogy a gyereknek milyen jövője lesz, az mindegy.

2013. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mar miert lennek onzo? Bennem lesz ez a gyerek 9 honapig, en fogom megszulni, ha mellettem marad, termeszetesen nagyon boldog leszek, de ha nem, akkor is fel fogom nevelni, ha kell, egyedul is.


Ebben mi az onzoseg?

2013. nov. 21. 20:40
 6/16 anonim ***** válasza:
Talán arra gondolt az utolsó, hogy egyes mondataid kelthetnek olyan érzetet is, mint aki kettejüknek szeretné ezt a babát. Ezzel nincs gond, csak a leírtak alapján ezzel teljesen egyedül leszel. El fogod tudni tartani ? Lesz miből megvenni a kelengyét? Lesz hol lakni ? Ha minden meg van, akkor persze, miért is ne vállalhatnád egyedül is. De rá ne alapozz semmiképp, senkit nem lehet egy gyerekkel megfogni. Főképp nem az ilyen beállítású embereket.
2013. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazabol az egyetlen, amibe tudok kapaszkodni.....3 eve szuletett meg a kishuga...hat en lattam akkor....teljesen elgyengult, sirva fakadt....szoval a tesoja meg tudta fogni.....remelem a gyerekenek is sikerul majd....
2013. nov. 21. 21:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól olvastam becsúszott! Magyarul nem védekeztetek, viszont neki is annyi lett volna odafigyelni mint Neked.

Ha Te szeretnéd a babát, akkor tartsd meg! Te döntésed.

Szerintem a "vagány" gyerek egóját romokba döntötted ezzel a hírrel. :) Vagy hozzászokik az apasághoz (ezt idővel úgyis fogod látni), vagy mehet a dolgára...

Mivel kényszerítein nem tudod semmire sem, így az idő eldönti mi lesz vele. Az is lehet hogy ha pl. meglát egy ultrahangos képet, valami elkezd benne változni, de az is lehet hogy majd csak akkor kap észbe ha meglesz a baba.

2013. nov. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
énis 20 éves vagyok,22 hetes terhes,nálunk is csak becsúszott a baba. Igaz az én párom egyáltalán szóba se hozta az abortuszt. Úgy volt vele hogy ha kell éjjel nappal dolgozik, hogy mindene meglegyen a babának és nekem. Pedig mi csak 1 éve vagyunk együtt. Mindenesetre azt akartam belőle kihozni,hogy ha nekem ilyen lett volna a párom mint neked, akkor sem gondolkodtam volna, hogy megtartom e vagy nem. Ha szeretnéd ezt a babát akkor tartsd meg. Ne akarj a barátodtól függni. Majd idővel rádöbben,hogy lesz 1 gyereke akiért felelősséggel tartozik,ugyanis ugyanannyira az ő hibája is ez a "besikerült baba", mint a tied. De ha mégsem nő be a feje lágya,akkor gondolom van esetleg szülői segítséged... Sok sikert kívánok neked és boldog babavárást! :)
2013. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hosszú leszek:

Én 23 voltam mikor teherbe estem az akkor 30 éves barátomtól. Akkor azt gondoltam kiéltük magunkat minden téren (gondolok itt a tivornyázásokra és a felelőtlen évekre). Őrlődés egymással, a szívünk és az eszünk között mérlegeltünk. Úgy gondoltam mindent meg tudunk oldani, mások sokkal rosszabb helyzetben vállalnak gyereket.

Végül az apa kihátrált a dologból én pedig igyekeztem a száraz tényeket nézni.

Mindenki a legjobbat szeretné a saját gyerekének és nem hiszem, hogy egy gyereknek az lenne a jó, hogy felelőtlen apja lesz aki ráadásul nem is akarta őt.

Ne ringasd bele magad, hogy ezt a srácot ezzel fogod "megnevelni" vagy magadhoz kötni. Az, hogy szereti a rokona gyerekét még nem jelenti azt hogy ő felelősségteljes apa lesz. Őt haza lehet vinni 1 óra után és nem kell kakis pelenkát cserélni meg pénzt költeni rá. Míg ő majd haza érve mondjuk az edzésről a sarokba dobja a sporttáskáját, hogy mossál szépen ha már otthon vagy és belövi a haját az esti bulihoz míg te fájó derékkal, hatalmas hassal a sírógörcs közepén görnyedsz és beléd hasít, hogy se te sem a gyermeked nem egy ilyen férfit érdemelne akkor mit válaszolnál magadnak?

A terhesség fizikailag, lelkileg és anyagilag is teher. Nektek most nem boldog teher lesz. Gondolom 20 évesen még neked is vannak terveid amiket szeretnél megvalósítani de ezt egyedül egy gyerekkel nagyon nem könnyű.

Miután ott van az a gyerek minden tőle fog függni. Ha te vagy ő megbetegszik ki fog gondoskodni róla mikor neked iskolába/dolgozni kell menned? Évekig sehova nem fogsz tudni úgy elmenni otthonról kikapcsolódni, hogy valakire rá ne tudnád bízni. Ha a mostani párod netán lelép x idő múlva akkor hogy fogod megoldani?

Ne haragudj, ha negatív képet festettem, de ezt a fiút már 3 éve ki kellett volna dobnod. De kinek ne lettek volna értelmetlen vagy utólag visszagondolva hozzá méltatlan kapcsolatai. Viszont gyereket szülni tőle az már meggondolandó. A legnagyobb szegénység és kilátástalanság közepén is tud egy gyerek öröm lenni, de TE képes vagy lemondani az igényeidről és elvárásaidról?

Van egyáltalán önálló kereseted?

2013. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!