Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj a jobb mellem...

Nagyon fáj a jobb mellem alatt a bordáimnál. Mitől van ez? 29 hetes kismama.

Figyelt kérdés

Már biztos van 1 hónapja is, hogy fáj és fáj.

Van, amikor pár nap szünet aztán újra kezdődik.

Ülve, állva nem múlik el, csak ha háton fekszem jó sokáig.

Többször szóltam már a védőnőmnek róla, de szerinte nincs ezzel semmi baj sem.

Lehet az epének ehhez bármi köze?

Ugyanis mostanában rengeteget van gyomorégésem.

Főleg este kínoz a legjobban lefekvés után.

Nincs egy olyan este, hogy ne ébrednék arra, hogy ég az egész torkom és hiába iszok vizet vagy eszek meg pár kekszet nem lesz jobb.

Pedig délután 4-5 óránál később már nem szoktam enni és sohasem eszem nehéz ételeket.

Kerülöm a disznó húst, a zsíros ételeket.

Legtöbbször csirkét és halat eszem.



#terhesség #gyomorégés #jobb oldali borda fájdalom
2013. nov. 25. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a pici telepedik oda? Mert nekem szinte mindig ott van és az nem annyira kellemes érzés.. Főleg, hogy háton elmúlik, akkor szokott arrébb menni nálam..Vagy ha a bal oldalamon fekszem.. A gyomorégés van nálam is, de az meg csak néha-néha.. Szóval ha ez a "baj", akkor ezzel nem sok mindent tudsz csinálni és normális dolog..:-)

35+6 hkm

2013. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem függ össze a gyomorégéssel. Nekem is iszonyúan égett a gyomrom, a második terhességemnél már annyira, hogy mindegy volt, mit csinálok, aludni alig bírtam, hánytam is tőle éjjel. Mindegy volt, mit ettem.

A baba nyomhat valami ideget, valószínűleg semmi különös nincs. Alig van olyan ember, akinek ilyenkor nem fáj valahol valami.

2013. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyidős terhesek vagyunk és én is a babóra tippelek. Legalábbis nekem már eléri a bordáimat és néha elég kellemetlenül benyomja oda a lábait :-)
2013. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod vizeleted rendben van?

A gyomorégésre hiába iszol vizet, meg eszel kekszet, attól csak rosszabb lesz. Vegyél be savlekötőt. Rennie vagy Gaviscon segíthet. Valószínüleg a baba nyomhat valamit, de azért én a dokimtól kérnék legközelebb a vérvizsgálatnál egy májfunkció vizsgálatot, ha most minden egyéb eredmény rendben van.

2013. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy uh azért nem ártana, terhesség alatt/után elég gyakori az epekő, és az is jobb bordaív alatt, jobb lapocka környékén fáj. Érdemes lenne megnézetni, háziorvos ad beutalót, ha kizárjátok ezt a lehetőségetlegalább megnyugszol. :)
2013. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem elől a bal bordáimnál, a szívemnél fáj rettenetesen minden egyes kilégzés. Elején komolyan azt hittem infarktus :)

Azt mondták rá bordaközi neuralgia (idegbecsípődés), rossz mozdulat, tartás okozhatja. Túl sok mindent ellene tenni nem lehet, néha bőgnék egész éjjel, mert én még feküdni sem tudok. Hol jobba, aztán megint pokol jó pár nap. Próbálok rájönni mi hozza elő, de nem megy.

Magnéziumot és nagy fájdalom esetén fájdalomcsillapítót mondtak és, hogy próbáljam kitornázni, tornáztatni, amennyire lehet.

2013. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem szerencsére azért ennyire nem fáj.

De én nekem fogalmam sincs arról mitől lehet ez.

Mert akárhányszor voltam UH vizsgálaton ott se mondtak soha semmit arról, hogy jól fekszik-e a pici vagy sem.

2013. nov. 26. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom,hogy a kisbabád okozza ezt a kellemetlenséget!
2013. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Eneh12 ***** válasza:

Nekem is borzasztóan ég a gyomrom a babám miatt. Most az a trükköm, hogy nagyon sokszor eszem és nagyon keveset (naponta 7-szer, 8-szor), este is. Ez mostanában segít.

Ha fáj és nyomó érzés, akkor valószínűleg a baba nyom, ha nem akkor ne a védőnővel tárgyalj, hanem az orvossal.

Jobbulást!

2013. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. nov. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!