Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhes vagyok. A...

25 hetes terhes vagyok. A kisbabám súlya 731g. Minden nap szedem az Elevitet. (Ebben az időben kb.500-600g közötti értékek vannak. ) Szerintetek szedjem továbbra is mindennap, vagy hadjak közötte két nap szünetet? A védőnőm az utóbbit javasolta.

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a sok baci miatt végig fogom szedni. Szerintem nem számottevő a különbség a megengedett súlytól. Az orvosok ált. 3 hónap után heti 3-at javasolnak, de nagyon sokan végig szedik és nem lesz 6 kilós babájuk!
2009. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy az elevit miatt nagyobb egy magzat!Unokatesóm is szedte minden nap,32.héten koraszülötten jött a világra a lánya és Ő hálát adott a sorsnak,hogy szedte a vitamint(Őennek tudta be)mert a baba 2400 gr-mal született ami nagyon szép súly a 32.héten:)Válts esetleg másik vitaminra!Én semmit sem szedtem a 32.hétig,a baba becsült súlya mégis 2000 gr.Onnantól főleg a vas miatt és hogy jönnek a bacik elkezdtem szedni a Hipp Natal vitamint.Első babával az ég világon semmit sem szedtem és 3260 gr lett,2.babával ezt a Hippes cuccott szintén a 32.héttől és 3550 gr lett.
2009. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
szerintem szedjed tovabra is az elevitet.nekem azt mondtak hogy kicsi lesz a babam es megis 3050 g szuletet (hetfon meg azt mondtak hogy kb 2800 g kedden mar szultem).nagyon sok influenzas van ugy hogy en is azt ajanlom hogy szedjed tovabra is minden nap.
2009. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
32hetes vagyok, már csak c-vitamint szedek!
2009. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül az elevittől van, hogy nagyobb a babád, bár a magzatok nem egyenletesen gyarapodnak, úgy mint az átlag, hanem van amikor gyorsabb van amikor lassabb a fejlődés.

Minden esetre az elevittel kapcsolatban megoszlanak a vélemények...én a 20. hétig akartam szedni, de cukros lettem, 17. héttől diétázom, és szó szerint letiltottak az elevitről, mert a cukor felszívódását befolyásolja. Azóta csak magnézium, időnként vas és C vitamint szedek.

(28 hetes mami)

2009. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 25 hetesen a 4d-n a doki 800 gr-ot mondott.Nem szedtem vitamint és most sem szedek.A 34.heti uh-on a doki 2500 gr-ot mondott.Nem hiszem,hogy a vitamintól lenne nagyobb.35 km
2009. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az enyem 21+4 naposan volt 500 grammos, tehat a 25. heten nem "botranyos" a 730 gramm.

en azt javaslom, hogy szedjed tovabbra is, inkabb legyen kicsit nagyobb, de egeszseges, minthogy esetleg megbetegedjetek mindketten a vitaminhiany miatt!

boldog babavarast!

2009. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!