Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig (hányadik hétig)...

Ti meddig (hányadik hétig) szedtetek magnéziumot?

Figyelt kérdés

Második gyerek, mégsem emlékszem, csak arra, hogy a végén már nem kell.

Illetve le tudná valaki írni, hogy milyen homeos bogyókat szedett a szülés könnyítésére? Van valami bonyolult minden hétre lebontva (mármint a 9. hónapban), meg a szülésre is, de nem találom azt a kérdést, ahol ezt kifejtették.

Nagyon nehéz első szülésem volt, most szeretnék mindent bevetni, hátha segít...



2013. dec. 19. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én végig szedtem és nem , nem okoz fájásgyengeséget. Direkt rákérdeztem a szülésznőtől.
2013. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 36. hét után már ne szedjem a magnéziumot, és fokozatosan hagyjam abba (különben a elhúzódhat a szülés időpontja). Szülés megkönnyítésére az Arnicat hallottam, mert erősíti az érfalat, vérzéscsillapító, és állítólag a babának is jót tesz. Boldog babavárást! :)
2013. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-s vagyok. Itt van hogyan kell szedni a homeos bogyókat: A protokoll szerint: a 37. héttől kell elekzdeni. 37. hét: hétköznap: cimicifuga c 12,hétvégén: Arnica montana c 30, 38.hét: hétköznap: caulophyllum c12, hétvégén: Arnica m. c30, 39.hét, ha nincsenek jóslók, akkor: hétköznap: cimicifuga c12, hétvégén: Arnics c30, ha vannak jóslók: hétköznap: caulophyllum c12,hétvégén: Arnica m. c30. 40.hét: hkn: caulophyllum c12,hétvégén: Arnica m. c30. Mindegyikből napi 5 golyó. Szülés megindulásakor: Arnica m. c30 5golyó.
2013. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Én a 38. hét közepéig szedtem, igyekeztünk minél tovább bent tartani. De normál esetben a 36. hétig kell szedni.
2013. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 1-es válaszoló, a homeos bogyókból hányat kell bevenni azt is tudod esetleg? Vagy majd a gyógyszertárban megmondják?

Abszolút nem értek ezekhez, bocs.

2013. dec. 19. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:

36. hétig szedtem én is.

[link]

2013. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is horror volt az első szülésem, így egy érdekes könyvet kértem karácsonyra, ezt:

[link]


Van erről tanfolyam is, de 60 ezer forint... Ha tetszik a könyv, meggondolom azt is :D

2013. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-s vagyok, napi 5 bogyó :)
2013. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én a 37. Hétig szedtem, dokim mondta, utána had gyakorlatozzon a méhem :-)
2013. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek! :)

A konyvajanlot is, bar en nem a fajdalomtol felek, hanem hogy elakad a baba es valami zur lesz vele... Az elso is tok jol indult, aztan 2-en huztak-toltak amig ki sikerult rangatni, mar gyerekorvos is benn volt, hogy azonnal cselekedjen, ha gaz van en meg rettegtem az eleteert. :(

Most raadasul oriasi nagynak merik, min 3 hettel nagyobbnak a sztenderdnel, plane bennem van, hogy az atlagmeretu fiamat is alig tudtam kinyomni, mi lesz igy... 35. Hetben vagyok, ugyhogy muszaj osszeszednem magam es a teljes arzenalt felvonultatni, hogy most konnyebb legyen!! :)

2013. dec. 20. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!