Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha az éhgyomri...

Mi van akkor, ha az éhgyomri vércukor magasabb, mint a terheléses utáni (120 perc)?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen, ahol az éhgyomri vércukor 4,6 volt, míg két óra múlva a cukros slötyi után csak 2,2. Gond lehet belőle?

2013. dec. 20. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Igaz, én nem löttyöt ittam, hanem zsemle-tej kombó volt, és nem volt ilyen nagy az eltérés, mert az éhgyomri 4,2, utána 1 óráva 4,1 de senki nem szólt, hogy baj lenne, hogy alacsonyabb. Az alacsony cukorszint pedig nagy bajt nem

hiszem, hogy okozhat. Ha a dokid nem mondott semmit, akkor ne aggódj.

2013. dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Remélem az a 2,2 inkább 4,2 akart lenni. Ha nem, akkor sürgősen orvoshoz kellene menni.
2013. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
2,2 nagyon durva, nem írtad el??? Amúgy ha a terhelt alacsonyabb, mint az éhgyomri, akkor vizsgálódni kellene inzulin irányába is (nincs-e inzulinrezisztenciád pl.)
2013. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
hát az elég alacsony, nem voltál rosszul??? (A férjem cukorbeteg, ő már ilyen cukorral tiszta rosszul van..) Az alacsony cukor se jó, úgy látszik túl sok inzulint termel a szervezeted... De majd a doki elmondja, mi a teendő.
2013. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez elég durván alacsony lett,ha nem írtad el.Nekem is alacsonyabb lett a terhelt mint az éhomi terhelés előtt 3,9,utána 3,7
2013. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez azt jelenti, hogy nagyon sok inzulint termelt a szervezeted (nekem is hasonló eredmény jött ki, csak nem terhesen). Diétáznod kell majd (egyszerre kevesebb szénhidrátot bevinni), mert ezek a túl nagy inzulinválaszok nem tesznek jót se a babának se neked!
2013. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

nekem kicsivel alacsonyabb lett, ezért megismételték a vizsgálatot, azt mondták, lehet elszúrták a laborban, mert elvileg nem lehet kevesebb. Másodjára már egy ici picit magasabb lett, de bőven normál határokon belül volt mind a két érték.

A 2,2 nagyon alacsony, szerintem meg kell ismételni, mielőbb menj orvoshoz.

2013. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem voltál rosszul? Mert ez már erősen rosszullét szintű.
2013. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem elírás történt,hacsak a laborban nem. Én is háromszor megnéztem a "csillagos" eredményemet és az bizony 2,2. Nem is nagyon aggódnék, de most nem csak rólam van szó! Édesanyám szerint gyerekkoromban hyperglükémiám volt. Az befolyásolhatja? Köszönöm a válaszokat! Ja,amúgy egészen addig nem voltam roaszul,míg meg nem kaptam az eredményemet! De akkor is csak megijedtem.
2013. dec. 21. 07:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsonyabb volt , na de nnyire nem. NEkem nem foglalkoztak vele.
2013. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!