Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek feszül a hasa...

Mindenkinek feszül a hasa miközben háton fekszik és mozog a baba? Nagyon furcsa érzés mint ha nagy nyomást éreznék.20hkm.

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ez jelzi hogy lassan le kéne szoknod a hanyatt fekvésröl.
2013. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is pár hete érzem, hogy ha hanyatt fekszek, akkor feszül a hasam, és elkezd mozogni a babám. Szerintem nem nagyon lelkesedik ezért a pózért, és így tiltakozik.

Ha oldalra fekszem, akkor elmúlik a feszülés, és a baba is lenyugszik.

(Az előző jól mondja, tényleg ilyenkor már nem ajánlott a hanyattfkvés. Valami főeret elnyomunk, ami a placentába megy.)

23hkm

2013. dec. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem mar 18hetesen os igy volt. azota csak rosszabb. és valoban nem ajanlott hanyatt. 30.hetet töltjük holnap de most mar oldalt se tul kényelmes mert akkor meg toporzékol alul... még 10hét és ez elmulik. addig marad a kényelmetlenség mig be nem fordul...

kitartás és kerüld a sok hanyattfekvést.

2013. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aludj a hátadon, csak oldalt.

Idézem:

"A terhesség előrehaladtával fokozódik az a mechanikai nyomás, ami háton fekve a gerinc mellett futó erekre nehezedik. Könnyen összenyomódnak nemcsak a bélfodorban levő erek, de elsősorban a hasi fő véna, amiatt az alsó tesfélben pang a vér. Késő terhességben ez akár komoly rosszullétet is okozhat (un. véna cava szindroma).

Mivel a méhbe futó erek a közvetve a hasi aortából erednek és a vena cavaba folynak vissza, értelemszerűen romlik a magzati keringés is. A terhesség alatt ezért legalább félidőtől az oldaltfekvő helyzet tanácsos."

2013. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. dec. 30. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!