Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Júniusban végeztem a sulival....

Júniusban végeztem a sulival. Márciusban fogok szülni. Fogok kapni GYES-t? Ilyenkor már elvileg nincs biztosításom?

Figyelt kérdés

mert én kötöttem a suliban 2006-2007-es évre azt tudom hogy Januárra nem fog szólni!

Akkor elkell mennem valahova hogy tudjam fizetni a biztosításomat?

És azt olvastam hogy akinek nincs munkája semmmi jövedelme akkor annak nem kell fizetni vagy kevesebbet? Segitsek légyszi!!!! egy 15 hetes kismama:)


2007. okt. 8. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
hát ha főiskolán végeztél akkor mindenképp fogsz kapni valamennyi gyest,mert akkor beleszámolják a 4 évet,mint munkaviszony,de hozzá teszem ha főiskolán végeztélmenj el dolgozni,mondd el a főnöknek hogy terhes vagy és elakarsz menni dolgozni,mert akkor többet kapsz és azt is beszámítják.alanyi jogon jár akkor is ha nem dolgozol,csak akkor 20.000forintnál nem több,max kevesebb.
2007. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
középsulival végeztem
2007. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz kapni gyest ne aggódj, ami 24000 ft körül van.
2007. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Akkor kapsz gyest ha saját magad fizeted a tb-t amíg meg nem szülsz ami kb havonta 5500 Ft, nem tudom megyik megyébe tartozol de ha nem vagy jövöre biztosított még a szülésért is hatalmas összeget kell majd fizetned. Ezt mind azért tudom mert hasonló cípőben járok és utánajártam.

2007. okt. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összeg amit fizetni kell 5895 ft.

Fizesd magadután, mert ahogy az előttem szóló is írta-enélkül sokba fog kerülni az ellátás, szülés.

Az apehban kérhetsz hozzá csekket, a nyomtatvmányt hozzá letőltheted az apeh oldaláról (száma: 07T1011)

2007. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként ha jól tudom a gyes ettől függetlenül (alanyi jogon) jár.
2007. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!