Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam nst-n nem mértek...

Ma voltam nst-n nem mértek fájásokat, de pár órája furán érzem magam.2napja megy a hasam, melegem van szédelgek. A hasam alja szurkál már pár orája. Honnan tudom hogy fájás vagy a baba feje illeszkedik?

Figyelt kérdés

Mert a doki azt mondta hogy azért szurkáll

Ideges vagyok mi van ha tul késön veszem észre a fájásokat mert azt hiszem hogy a baba feje?:S


2008. júl. 15. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig attól féltem,hogy majd összetévesztem de hidd el,hogy nem lehet. Mert az görcsölni fog,először általában rendszertelenül aztán majd egyre sűrűbben jönnek a fájások. Nekem egyből 7 perces fájásokkal kezdődött. De az is lehet,hogy neked a magzatvíz folyik el először.
2008. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugi,nem fogod túl későn észrevenni.Hidd el,fog annyira fájni,hogy tudd mi az.Nekem este indultak be a fájások,és már reggel éreztem,hogy valami lesz,mert olyan máshogy éreztem magam.

A hasmenésre meg mondjuk főtt enyhén sós krumplit egyél.A szülést jelző hesmenés az a fájások kezdete körül jelentkezik,ha van.

Meg azokban a fájásokban rendszer van.A nagykönyv szerint 20 majd 10 majd 7 majd 5 majd 2-3 majd már te sem emlékszel hány percenként kell jönniük.Nah most ezzel szemben nekem rögtön 2-3 percesek voltak,és így is eljátszottunk 7 órát mire szülésre került a sor.Ha jól sejtem első babás vagy.Az eddigi legrövidebb ideig tartó elsőbabás vajúdás 6 óra volt azoknál az anyukáknál,akiket én ismerek.Aztán jöbök én a hét órámmal és utána mindenki 10en felül van.Tehát lesz időd rájönni.A szülés nem olyan mint a filmekben,hogy jön egy fájás,majd még a taxiban megszül a nő a kh felé.

2008. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg a fájás elviselhető érzés, "olyan majdnem megjön", addig jóslófájás. Amikor már erős és úgy érzed, és érzed, hogy megfeszül a méh kb. olyan 30-40 mp-ig, na az már vajúdás. Én azt vallom, hogy inkább időben induljon az ember a kórházba, mert minden szülés időtartama más és más, én első babánál 1 és fél óra szültem meg. Itthon elfolyt a magzatvíz és egyből 5 perces volt a fájás, majd röviddel utána 2 perces. Lehet, hogy nem általános az én példám, de senkinél nem lehet előre tudni, hogy hogyan zajlik majd. A szúrkálós érzésed valóban a baba illeszkedésétől lehet, a szülési fájdalom más jellegű, az a méh összehúzódása által okozott kisugárzó fájdalom, amit a hasadban érzel inkább nem ott lent. Remélem tudtam segíteni egy kicsit a kérdésedben.

39 hetes kismama

2008. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aszurkálás valószínű tényleg az illeszkedéstől van.Akeményedéseket figyeld,akkor is ha nem fáj.Nekem első baba volt és az első fájástól számítva 1 órán belül kint is volt.Én magam is csodálkoztam.Elötte persze keményedtem,de nem fájt egy picit sem.Szóval ha rendszeresen keményedsz,akkor jobb ha bemész a kórházba,vagy ha szivárog a magzatvíz.Nem feltétlen kell fájnia a vajúdásnak szerencsére.A tüneteid normálisak,de akár még2-3 hétig is eltarthatnak.Csak a szülés közeledtét jelzik.
2008. júl. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2008. júl. 16. 09:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Allitolag a nem igazi fajasok meleg zuhi hatasara, lepihenesre abbamaradnak, az igaziak nem.
2008. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!