Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » KISMAMIK! H1N1 vírus ellen...

KISMAMIK! H1N1 vírus ellen beoltatjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha volt már esetleg ilyen kérdés, de már végképp elbizonytalanodtam, és kétségbe estem. 16 hets vagyok, és nem tudom mit kéne tennem. Nagyon féltem picurt a pocakomban, és nem szeretnék se így, se úgy ártani...Van egy másfél éves babám is, így még őt is nagyon féltem. Sajnos most decemberben kezdődik ismét egy csomó vizsgálatra járás, AFP, ultrahang vizsgálatok stb..És nem hiszem, hogy az esztékában ahol minimum 100 beteg embeel egy légtében kell 1-2 órán át várnom a vérvételre, nem szedek össze valamit...:S Kétlem, hogy a kismamákat előre hívnák. Fiam, mikor született volt, hogy egy egés délelöttöt eltöltöttünk vérvétel vizsgálaton ücsörögve, mire behívtak minket...:s

Fogalmam sincs mit kéne tenem...


2009. nov. 30. 12:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha beadatom, de esetleg a babámnak áthatok ezzel? Akármilyen ne agy isten fejlődési rendellenessége lesz, vagy valami szervi baja, vagy akármi! Annyira aggódom!
2009. nov. 30. 12:35
 2/17 anonim ***** válasza:
én a 32héten beoltattam magam, a szezonális és a h1n1 ellen is. SE I. Szülészetén fekszem a 24hét óta itt javasolták a dokik. a szobatársam 16hetesen kapta meg asz oltást, ő májtranszplantált beteg. az első 3hóba nem javasolják az itteni dokik, egyébként igen. sőt most kamányoltás van, vagyis ha bent fekszel és kéred ágybahozzák.
2009. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sokáig oltásellenes voltam,de most,hogy egyre több kismama kerül kritikus állaptba meggondoltam magam.Beszéltem sok orvossal és próbáltam mindent elolvasni róla.Ma megyek oltatni!Nekem a nőgyógyászom is javasolta!

2009. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A fejlődési rendellenességek a 10-12. hétig mind kialakulnak, utána már nem, mert a baba minden szerve kifejlődött.


Azonban a sokáig tartó, magas láz még ez után is okozhat vetélést. Én ettől félek leginkább. Mert aki nem terhes, az csak egy hét táppénzt kockáztat a betegséggel, ha elkapja, de én a babám életét, meg még a szövődményeket is, amikbe sokkal nagyobb eséllyel futhatok bele, mint egy nem várandós. És ha találkozom a betegséggel, akkor tuti, hogy elkapom, hiszen nincs védettségem ellene.


Úgyhogy én oltatok, mielőtt még januárban elszabadulna a vírus. Így csak az oltás esetleges szövődményeivel kell számolnom, a betegséggel, a lázzal és a betegség szövődményeivel nem.


20h

2009. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én a 18. héten adattam be. Nagyon sokat törtem a fejem, hogy mi lenne a helyes megoldás. Azt nem tudom megoldani, hogy bezárom magam a lakásba, amíg tart a járvány. Az összes orvos akivel beszéltem ezt javasolta.
2009. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


A 30. héten kaptam meg, nekem a nőgyógyászom a kezdetektől javasolta, a házi orvosom viszont ellenezte, de mire beoltattam magam (2 hete), addigra már a háziorvosom is más állásponton volt vele. Mostmár egyre többen ajánlják, és legfontosabb, hogy kezeskednek érte, hogy nincs mellékhatása. Gondolj csak Ceizel Endrére, aki a legnagyobb genetikus, ezzel foglalkozik, ő személyes garanciát vállalt az oltás biztonságosságára. Nem is beszélve számtalan virológusról.Engem meggyőztek.

31 hetes kismama

2009. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia,nekem is az orvosok javasolják,és mindenképpen be akarom adatni,de közbe szólt a picúrom.6 hetes vagyok,de ha betöltöm a 12-13. hetet,oltatok.Pont január lesz.

Szerintem jobban járunk.Már 3 kismama is korházban fekszik,a vírus miatt.

Bár ahol lakom,ott egy bácsi is beoltatta magát,egészséges ember volt.Rá 2 napra meghalt.Persze ezt a hírek nem mondják be.

Na mindegy,sok sikert neked.

18 éves kismami.

2009. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ma oltattam be magam mind a kettővel. Rengeteget gondolkodtam rajta, mindenki mondott mindent. Az orvosom azt mondta, hogy adassam be, de még utána is vártam 2 hetet. Most hétvégén döntöttem el, mert akik kismamák bekerültek kórházban, hát enyhén szólva nincsenek jó állapotban. Tehát nem az van ugye, hogy lázas vagy 2-3 napig, kifekszed, vagy ilyesmi, aztán minden ok, hanem azért ezek elég durva szövődmények, gyorsan jönnek, és drasztikusak. Én is nagyon féltem a Babámat, de remélem jól döntöttem, és minden rendben lesz.
2009. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én 28 hetesen kaptam meg a H1N1 ellen és rá 10 napra kapom meg a szezonálist. Orvos, nőgyógyász, védőnő egybehangzó javaslatára.
2009. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én már alig várom, hogy december végén betöltsem a 13. hetemet, akkor biztos beadatom. A hétvégi események után én már szó szerint félek, főleg úgy, hogy napi 150 km-t utazok vonaton, délutánonként gyerekek között...
2009. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!