Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a menete a terhességi...

Mi a menete a terhességi vércukorvizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára terhességi vércukorvizsgálatom lesz. Az orvos elmondta, hogy zsömlét és tejet kell innom előtte. Már az első babavárásomkor is átestem ezen, de úgy emlékszem, hogy az első vérvétel éhgyomorra volt, aztán ettem-ittam. Sőt, úgy emlékszem, hogy egymás után 3x vettek vért. Ma az orvos csak annyit mondott, hogy "tudja, meg kell enni a zsömlét és meginni a tejet..." Szóval nem akarom elszúrni, ezért kérek segítséget, hogy van a vizsgálat menete.
2007. okt. 9. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, ez érdekes, mármint a zsemle és a tej. Ugyanis a terhességi vércukorvizsgálatnak éppen az a lényege, hogy éhgyomorra történik az első vérvétel és utána 20-30 perc múlva meg kell innod 3 dl tömény cukros (asszem glükózos) vizet. Ami sok kismama szerint rossz ízű, nekem viszont bejön... :) Utána sem ehetsz, ihatsz semmit és nem is dohányozhatsz (ezt mindig kihangsúlyozzák, de nem hiszem, hogy bármelyik kismama dohányozna...)

2 óra múlva újra vesznek vért és csak utána lehet enni, inni, addira már úgyis annyira éhes leszel, hogy rohansz a boltba.

Nekem a terhességem alatt eddig 3 alkalommal csinálták meg ezt a vizsgálatot, mert rossz volt az eredményem, úgyhogy nyugodtan hihetsz a válaszomnak.

Remélem segítettem. 35 hetes kimama

2007. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokhelyen kiváltják a cukrosvízet a zsömle tej párossal (ez csöppet emberibb).

Az első adag vért éhgyomorra veszik le, majd megeszed a "reggelit" és x idő után ismét vérvétel.

2007. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem éhgyomorra kellett mennem, levették a vért. majd 2 óra mulva vissza kellett menni és 2dl tejet valamint egy zsemlét kellett közvetlenül a vérvétel után elfogyasztanom. onnan számít a két óra amikor vissza kell menni.

2007. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg mindenhol másképp megy? Nekem azt mondták, egyek 1 kiflit vagy zsemlét, igyak 2dl tejet, s rá pontosan 1 órával leveszik a vért. Slussz passz. 23 hetes km
2010. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!