Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esély, hogy nem lesz gond...

Van esély, hogy nem lesz gond és megmarad a baba?

Figyelt kérdés
4 hetes vagyok, Duphastonnal jött össze a baba mert úgy néz ki sárgatest elégtelenségem van. A nemvárt napján azonban volt egy vérfolt pisilés után, azóta a néha halványbarnás folyásom van. 3x1 Duphastont és magnéziumot szedek, görcsöm nincs, de nagyon félek hogy vmi baj lehet... A nemvárt előtt 3 napig elég beteg voltam (nátha, köhögés, szédülés, hasmenés)lehet, hogy ez kihatott a babára?

2014. jan. 8. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. onmagaban szerintem meg orvos se tudna mit csinalni, hisz Duphastont szedsz, ennel tobbet nem tudna tenni, tehat nem marad mas hatra mint varni, ami a legnehezebb. A duphastont miota szeded?
2014. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek dokihoz, ha addig nem lesz nagyobb baj... Ciklus 16ik napjától szedtem, 2x1-et, aztán amikor kiderült a pozi teszt, a doki azt mondta emeljük 3x1 re. Hétfő óta szedek 3x1-et. Ha a baba nem egészséges, akkor ez sem tartja meg, ugye? De akkor honnan tudhatom, hogy az én hormongondom miatt van a barnázás, vagy azért, mert ne adj isten a babával van baj? Amúgy elég korán pozi lett a teszt, már 12.DPOn egyértelmű lett a 25ös, tüneteim is vannak. Ma is teszteltem, erősödött, bár ez gondolom nem jelent túl sokat egyelőre... :(( nagyon félek.
2014. jan. 8. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a babával van baj, még mindig jobb most, mint 20-23 hetesen (tapasztalat :-( )

Amennyiben az megnyugtat, a duphastonnál többet nem tud tenni, esetleg fektet. Egyébként nekem a 11. hétig barna folyásom volt, kiderült, h van egy méhszájsebem, ami a hányástól nehezen gyógyult és vérezgetett.

17 hkm.

2014. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
1-es vagyok. Azt olvastam(ne tudom mi igaz belole) hogy sok nonek azert nem adnak hormonpotlast, hogy beteg babat ne tartsanak eletben. Erdemes lenne egy hormonvizsgalatra elmenned, hogy valoban sargatest elegtelenseged van e. Remelem nem lesz baj veletek.
2014. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3X1-ről 3X2-re emelte az adagot és elmúlt a barnázás.Aztán fokozatosan állhattam le vele,de szerencsére utána már nem volt ilyen gond.Lehet,hogy nálad is ezt fogja javasolni,hogy növeljétek az adagot,de az is lehet,hogy méhszájseb okozza.Pénteken kiderül,addig nyugodj meg!
2014. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha a babával van gond, akkor én is úgy gondolom, hogy most menjen el inkább, minthogy betegen szülessen. De mivel minden mensim előtt 4-5-6 nap barnázásom volt az utóbbi időben, viszont az első hónapban összejött a baba mikor megtámogattuk a ciklus 2.ik felét progeszteronnal (előtte több hónapig nem), igazoltnak látszik, hogy nálam van a gond, a sárgatest elégtelenség (bár az okát nem tudták kideríteni, elvileg jó volt vv szerint a progeszteronom)...
2014. jan. 8. 11:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Önmagában kicsi vérzés, pecsételés még nem jelent problémát, előfordulhat teljesen egészséges terhesség esetén is.

Sajnos megkülönböztetni nem lehet, hogy ez egy kóros folyamat elindulása, vagy csak egy ártalmatlan vérzés.

Viszont annál többet nem lehet tenni minthogy szeded a gyógyszereket és sokat fekszel, és elmész ideiglenesen táppénzre, ha dolgozol.

Egyet viszont ne feledj, amíg nem bizonyított orvos által, hogy vetélés, addig bízz a babádban, bízz benne hogy erős lesz, kérd hogy kapaszkodjon. Csak akkor szabad feladni, vagy sírni, ha már kimondták.


De tiszta szívemből kívánom neked hogy minden rendben legyen és augusztus végén egy makk egészséges kisbabának adj életet!

2014. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi van veled, kedves kérdező?
2014. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!