Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megjelent Magyarországon a...

Szivsza kérdése:

Megjelent Magyarországon a H1N1 vírus. KISMAMÁK OLTASSUNK? Egy 5 hetes kismama.

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szedted ezt a marhaságot? Influenza járvány lesz, néhol van, de nem a H1N1. Egyébként ezt mindenki maga tudja, én nem terhesen és terhesen sem oltatom magam, nem is tenném ha fizetnének érte sem.
2014. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom. A dokim és a védőnőm sem javasolta.
2014. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mondtak a hirekben, minden evben van H1N1 es nem gyozik hangsulyozni, hogy minel tobben oltassanak... Valaki biztos jol jar vele, en nem javaslom senkinek. Kismamanak vegkepp nem. Inkabb moss surun kezet, keruld a tomeget, egyel sok vitamint. Azzal teszed a legjobbat magaddal, a magzattal is.

Egy egeszsegugyis.

2014. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam, egyébként nem is vagyok most kismama, de voltam és akkor pont volt ilyen járvány, de nem oltattam magam és nem is fogom. A szimpla influenza vírus ellen sem. És a gyerekünket sem.

Nagyon egyszerű oknál fogva. Ezeknek kell egy kis idő, mire kifejtik a hatásukat és ha pont akkor kapja el az ember, akkor ezerszer rosszabbul lesz és nagyon nehezen lehet kikezelni belőle.

Illetve ezek nem magukban veszélyes betegségek, ezek akkor okoznak súlyosabb problémákat, ha az ember nem foglalkozik a betegséggel, nem megy orvoshoz, hanem otthon kínlódik és kezeli magát. Ha akármilyen vírust elkap az ember és egyből megy az orvoshoz és időben el van kapva, akkor ki van megfelelően kezelve és nem alakul ki szövődmény, illetve súlyos problémák.

Mi mindig is így tettünk, ha gondunk volt, mentünk orvoshoz. Tavaly a férjem elkapta az influenza vírust, amire rászedett baktériumot, ez az ami igazából gondot szokott okozni, mivel a vírust a szervezet legyőzi, de a baktériumra antibiotikum kell, de ment az orvoshoz, kapta a gyógyszert, nem is 1, hanem 2 kezelést mivel kicsit durvább volt és meggyógyult és nem volt semmi szövődménye belőle.

2014. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

25 hetesen kértem egy oltást,mert cukrom lett és a cukorgondozóban a lelkemre kötötték,hogy oltassak,mert sűrűn fogok járni kórházba.

Amúgy nem oltattam volna,úgysem mentem volna nagy tömegbe,de már nem bánom,mert már a nődokihoz is a kórházba kell mennem,a labor ott van pont a nőgyógy ajtajával szemben,így mindenféle beteg egybe van zsúfolva a kismamákkal,ott krehácsolnak ,levegő sincs és órákig ott ülünk.Még nem voltam beteg eddig,remélem nem is leszek az,de amúgy tényleg nem oltattam volna .A háziorvost elötte azért megkérdeztem,babának nem árt.

2014. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam én is,32 hetes vagyok.ÉN biztos nem fogom beoltatni magam,és magammal együtt a gyereket sem.Nem kell a szervezetembe egy eddig hosszútávon nem vizsgált hatóanyagú plusz oltás.Fel van fújva a dolog,valaki jót kaszál az oltásokon,a sok ember meg elhiszi,hogy nem lehet beteg,ha beoltatta magát.Pedig sajnos de...
2014. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hol hallottátok ezt? Én nem találom sehol, nincs benne hírekben sem. Csak a sima, minden évben szokásos influenza járványról hallottam.
2014. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én terhes voltam, 2 éve, minden hozzáértő (nőgyógyász, védőnő, háziorvos, eü-s rokon) lebeszélt róla! Tudtommal első trimeszterben egyáltalán nem ajánlott egyébként sem!

Úgyhogy én nem oltattam be magam (bár már 2. trimeszterben voltam), és most is így cselekednék!

2014. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
En Szabolcs megyeben elek, 4 eve vartam elso babam. Akkor nagy jarvany volt. Nekem mindenki javasolta, es beadattam.az eg vilagon semmi bajom nem volt, a babam is egeszseges lett. Most 3 es fel eves, masodszor beteg, ebbol egy a baranyhimlo volt egy eve. Ha nagy jarvany lenne beadatnam, Isten ments a korhazba jarkalni a sok beteges higienistlan... koze. Bocsi. Es a korhazban nagyobb aranyban ilyenek vannak. Sajnos. En inkabb beadatnam.
2014. jan. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja es persze teljesen ingyenes volt.
2014. jan. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!