Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fémallergia kontra H1N1...

Fémallergia kontra H1N1 oltás? Féltem a Picurkámat nagyon! Véleményezzetek légyszi!

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

én is fémallergiás vagyok,de amúgy sem oltatnék,mondjuk én emellé még laktózérzékeny is,úgy sem ajánlott!

39+3 km

2009. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam, hogy aki fémallergiás, annak nem ajánlják az oltást. Én a krómra és a nikkelre vagyok allergiás. Akkor ezek szerint jobb, ha nem oltatok? (Bocs a kérdezőtől az újabb kérdésért, Te milyen fémekre vagy érzékeny?).
2009. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok! Látom nemcsak én küszködöm ezzel. Én minden fémre reagálok. A hasamon egy óriási sebes terület tátongott a terhességem előtt. Levedzett, vérzett folyamatosan. A nadrágaim tették ezt velem, úgy, hogy le volt lakkozva, plusz tapasztva a fari gombja. De tök mindegy mert a cipzártól is bepirosodtam időnként, pedig nem járok alsónemű nélkül :-)

Három éve nem festem a hajam, mert olyan allergiás reakciót kaptam, hogy ömlött a fejbőrömből a genny és a vér. Azt hittük az ammónia a probléma. Nyakpróbát csináltam egy ammóniamentes színezővel. Hagy ne mondjam, hogy a kis próba pöttyből, hetekig tartó kínlódás és óriási sebesedés lett. Kiderült, hogy a festékek fém részecskéket tartalmaznak, amit én nem bírok. Olyannyira, hogy édesanyám haját kesztyűben festettem, és a gőzétől is kijöttek a testemen, illetve a kezemen a vízhólyagok.

Még jó, hogy nem fodrász a szakmám :-)))))))))))

ezt csak azért írtam le, hogy lássátok mennyire allergiás vagyok, és hogy mennyire nem tudom mitévő legyek, hisz ha akarnám se oltanának be emiatt.

Úgy szeretném ha már vége lenne ennek az egésznek, és minden Kismama társammal örömmel, félelmek nélkül várhatnánk a Babáinkat.

Remélem mindannyian túlvészeljük ezt az időt.

Sok jót, de most mindenekelőtt egészséget kívánok mindenkinek.

Üdv: 23 hetes km

2009. dec. 2. 12:40
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de én is allergiás vagyok a nikkelre és még laktózérzékeny is vagyok. Akkor még ha akarnám se, oltathatnám be magam?! Ezeket miért nem mondják a k.. tévében?! Miért csak "lefelelőtleneznek"?! Mert én még sehol sem hallottam!
2009. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Hát bizony én is ezért érdeklődöm itt. Akik az ismerősi körömben oltattak, azoktól még a beadás előtt megkérdezték, hogy van e ilyen érzékenységük. Mégpedig azért, mert a vakcina higanyt tartalmaz. Állítólagosan erről is ment a vita, hogy felszívódik, meg szerves vagy szervetlen, vagy már a fene se tudja milyen higany.........de a lényeg, hogy higany.

Kérdeztem a védőnőm és az orvosom, hogy mitévő legyek. Azt mondták, hogy nekem nem nagyon van min gondolkodnom, hisz az allergiám miatt nem találnék olyan orvost, aki beoltana engem.

És igen........én is ezért vagyok mérges, hogy a különböző allergiákban, érzékenységben szenvedőkről miért nem beszélnek? Azok mit csináljanak?

Ha esetlegesen az oltás mellett döntesz, ezt szerintem mindenképp jelezd, hogy neked ilyen problémáid vannak. Nehogy mégnagyobb bajt csinálj az esetleges nem a Te hibádból származó tudatlanságod miatt.

2009. dec. 2. 16:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van fémallergiám, és oltattam. Semmi bajom nem lett tőle. Ott, ahol megkaptam az oltást a doki évek óta ad be hasonló védőoltásokat és ráadásul nőgyógyász is. Mondtam neki, hogy fémallergiám van, de mondta, hogy az nem számít egyáltalán, csak a tojásfehérje. Beadta, várnom kellett 5-10 percet nehogy mégis valami kijöjjön és mehettem haza. Ez két hete volt.

25 hetes KM

2009. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm nagyon sok mindenre allergiás, köztük a fémre is. Nagyon sokáig vacilált és végül beadatta az oltást. Semmi mellékhatást nem észlelt és ennek már kb 4 hete.
2009. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is fémérzékeny vagyok. Szerencsére nem olyan nagy fokban, mint Te kedves kérdező. Én sem tudok farmert venni, meg bizsu ékszereket. Mostanában viszont már az ezüsttől is viszketek. Az aranytól viszont még nem tapasztaltam.

Viszont én is úgy tudom, hogy a fémérzékenyek ugyanúgy nem oltathatnak, mint a tojásra allergiások.

Nekem sajnos vannak egyéb immunolólógiai problémáim is, így majd hétfőn fogom az immunológusomat megkérdezni, hogy lehet-e oltatni. Eddig nagyon ellene voltam az oltásnak, de mára már annyira megfélemlített a média, hogy nem tudom mit tegyek. A védőnőm azt mondta, hogy sajnos ezt nekem kell eldöntenem egyedül. Az én felelősségem. Már félek, hogy ebbe a stresszbe fogok belebetegedni!

Most 10 hetes terhes vagyok. Itt az orvosok eddig 12 hét előtt általában nem javasolták az oltást. Most viszont már az első perctől.

2009. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nem egyedüli a problémám, és sajnálom, hogy erről nem beszélnek.

Ezüstöt én sem tudok viselni, arany ékszerem meg csak a karika gyűrűm van, szerencsére azt még tudom hordani.

Látom, hogy vannak akik ennek ellenére is oltattak.

Hát ez valóban egyéni mérlegelés kérdése.

Én pont reggel beszéltem a házi dokimmal. Azt mondta, hogy az előzmények ismeretében ő nem olt be, hisz a szervezetem akár heves fulladással, dagadással is reagálhat.

Nem túl fényes a helyzet így, de nem akarom, hogy az oltás miatt történjen valami rossz.

A kérdést is azért emeltem ki, mert láttam, hogy sokan nem is tudtuk, hogy a vakcina veszélyes lehet ránk nézve.

Szóval szerintem alaposan tájékozódjatok az oltás előtt.

Ja és köszönöm a válaszokat, és szívesen várom a további tapasztalatokat

2009. dec. 4. 12:48
 10/18 anonim ***** válasza:

nekem is fémallergiám van,magam miatt még nem érdeklődtem

anya testvére viszont akarta magát beoltatni,meg a két kicsit is (2 és 4 évesek),de egyiküket se oltották be,mert ők is hasonlo modon allergiásak mint te

pedig nekik jo lenne nem elkapni semmit,mert az apuka frissen van műtve,de nem javasolták

lehet akadna orvos aki beoltja őket,de annyit nemfeltétleül ér...


én a helyedben megkérdeznék jopár dokit,aztán az alapján...

2009. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!