Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit összetett kérdés,12....

Kicsit összetett kérdés,12. heti vizsgálttal mit hogyan?

Figyelt kérdés

tehát :) lassan 12 hetes vagyok és holnap megyek az sztk-ba. a 12. heti vizsgálat egyenlő a genetikai (dówn-kór, kombinált) vizsgálattal, kapom a megfelelő pecsétet a kiskönyve?

Ha pl, holnap megyek az sztk-ba a nőgyógyásztól kérek beutalót genetikai uh-ra, és megyek vérvételre is holnap, meg vizelet vizsgálatra...és hétfőn vagy kedden megyek akkor a beutalóval a genetikai uh-ra ahol csinálják az uh vizsgálatot és vért vesznek, akkor letudom a fontos vizsgálatokat igaz? ha 4d-s uh-ra szeretnék menni arra kell beutló vagy csak időpont? köszönöm.


2014. jan. 28. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom az Sztk-ba hogy működnek az ilyen dolgok. Nekem fogadott dokim van, most vagyok 17 hetes a 3. babával. Én amikor voltam nála 9 hetesen akkor mondta, hogy menjek el a down-kór szűrésre (előtte mind a 2 gyereknél 1 helyen voltam, tudtam hova kellett menni). Ez a 12. heti genetikai vizsgálat. Előtte voltam az első kötelező vérvételen, vizeleten. A dawn-kór leletet nekem küldték ki email-be, kinyomtattam, felhívtam a dokimat , adott időpontot és a lelettel mentem hozzá. 4d-re én a 2 gyerekkel csak a 28. héten voltam és most is akkor megyek. Arra nekem csak időpont kellett. Pecsétet nekem minden vizsgálatnál ad a doki.
2014. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, így is sokat segítettél...lehet hogy csak én fogom fel ennyire bonyolultan, vagy csak túl aggódom az egészet, első baba, ráadásul sose jártam igazán dokihoz... :)
2014. jan. 28. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt fizetős, arra külön kell időpontot kérni a legtöbb helyen (nálunk Bp-Margit és Bp-Péterfy, amiről biztosan tudom, hogy így van).


A 4D is fizetős vizsgálat, arra nem kell beutaló :)

2014. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem viszed túlzásba a parázást egyáltalán. Én is ilyen voltam az elsőnél, most meg a 3.babával rutinból megyek mindenhová. Sőt, néha olyan érzésem van, hogy úgy járok dokihoz is mintha haza járnék. Azt elfelejtettem írni, hogy a 12.heti genetikai (dawn-kór szűrés fizetős, de nem mindenhol. Vagyis hallottam pár helyről, hogy ingyenes. És 35 év felett már kötelező.
2014. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) köszönöm, tudom hogy fizető itt-ott, nem akkora gond, ma kaptam meg a beutalót, időpontot is kaptam rá, akkor most külön be kell jelentkezni a kórházba, vagy tudják hogy megyek? és az hogy genetikai vizsgálatot kértem, tudni fogják hogy a dówn-kór szürés,az hogy kombinált vagy integrált...stb, azt ott kell közölni? köszönöm.
2014. jan. 29. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már van időpontod akkor nem kell bejelentkezned még külön, de én a helyedben azért, hogy biztosra menjek felhívnám őket és azt is megmondanám, hogy melyik vizsgálatot kéred, a kombit vagy az integráltat.
2014. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, én is így gondoltam... :) sokat segítettetek :)
2014. jan. 30. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!