Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek a feladata, hogy informá...

Kinek a feladata, hogy informáljon és tanácsokat adjon a terhesség elején?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam először dokinál és ultrahangon, ma védőnőnél. 5 hetes terhes vagyok. Normális, hogy senki nem mondott semmit?

Se a doki, se a védőnő semmi hasznos tanáccsal nem látott el, hogy mit egyek és mit ne, mit csináljak és mit ne. Nem kaptam vitamint, semmit. Nekem ez fura. Ez a módja a dolgoknak? 2 hét múlva kapom meg a beutalót a laborra.


2007. okt. 10. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az is fura, hogy két hét múlva mész csak laborra. Az első labort azonnal meg szokták csinálni, ahogy kiderül a terhesség. De lehet, hogy kórházanként, orvosonként, védőnőnként más a gyakorlat. Én azt javaslom, minden kérdésedet tedd fel a védőnőnek, ő többek között ezért van.
2007. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én 8 hetesen voltam dokihoz először, megvizsgált, majd másnap uh és védőnő. felvette az adataimat és kaptam beutalót vérvételre, vércsoport vizsgálatra. elég furcsa, hogy nem mondtak semmit. a neten a baba-mama oldalakon minden infot megtalálsz, én is azokat olvasom. kérdéseidet itt is megválaszolják. ne aggódj, de ha 2 hét mulva is ez lesz, kérdezz rá nyugodtan, hogy mik a teendők.


jó babavárást

2007. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én a második gyerekemet vártam, öthetesen mentem először dokihoz ultrahanggal megállapította, hogy méhen belüli terhesség, de még nagyon korai, két-három hét múlva menjek újra, akkor majd lehet többet mondani. Elküldötta védőnőhöz a várandós anyák könyvéért. A védőnő azt mondta, "ilyen korai terhességet még nem is szokott felvenni, mert még bármi lehet. Ha hamarabb mondtam volna, hogy ilyen korán jöttem, visszahívott volna a nyolcadik, tizedik hét táján, nem szeret fölöslegesen kitölteni annyi papírt, de ha már elkezdte:hát jó". Szerencsére nem dolgozott hiába, már másfél éves a fiam is. Utána mindkét helyen nagyon figyelmesek és kedvesek voltak. Talán Te is ilyen védőnőt fogtál ki. Ha legközelebb mégy, legyél bátor, és kérdezd meg, amire kíváncsi vagy, biztos szívesen válaszol majd, és jókat beszélgettek majd. Nálam így lett.


Sok sikert.

2007. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ezek szerint nem csak nálunk ilyen a hozzáállás a kismamákhoz.én a legtöbbet a kismamáktól tudtam meg várakozás közben.a védőnőhöz sem a praktikus tanácsaiért járok,hanem mert kötelező. elég gáz.engem is csak később vettek fel a terhesgondozásra.kezdjél hozzászokni,ez a magyar egészségügy.itt a csajoktól többet fogsz megtudni.
2008. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!