Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha szivárog a...

Mi van akkor, ha szivárog a magzatvíz? Hogy néz ki? Mi okozza? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 07:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha szivarog a magzatviz rögtön korhazba kell menni!

Ugy tudod eldönteni, hogy egy zsebkendöt beteszel,es ha kb felorankent orankent cserelni mert mindig elazik akkor szivarog. Ha napi 1-3 alkalommal lesz csak nedves akkor csak folyasod van!

2014. febr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
akkor is folyás, ha fél tenyérnyi v tenyérnyi nagyságú folt van a bugyimban, ami színtelen, szagtalan?? a folyásnak szokott lenni szaga nem??
2014. febr. 9. 07:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Nekem sérült a méhszáj terhességmegtartó szerepe és szólt az orvos, h magzatvíz szivárgásnál azonnal menjek be. Külföldi fórumokon azt írták, h tegyél be egy betétet - akár zsepit - és feküdj le fél órára. Ha felkelsz és folyást tapasztalsz, akkor szagold meg. Ha ammonia szagú, akkor dőlj hátra, hen mem, akkor orvos. Ill. írnak vmi lakmusz papírról is...

Szóval ha vki tudja a megoldást, akkor írja le, pls.


21hkm

2014. febr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
elvileg lehet venni magzatvíz jelző betétet, de vasárnap reggel van és az ilyen betét nem az ügyeletes gyógyszertárak kínálata állítólag :/
2014. febr. 9. 08:11
 5/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Én úgy tudom, h hiánycikk mindenütt v már nem gyártják.
2014. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

komoly??? de miért?! egy csomó balesetet okoz gondolom a nem realizált szivárgást, ezzel meg kiküszöbölhető lenne. pfffff de rossz.

Nekem pl kevés a magzatvizem. Ha épp szivárgok, akkor az nem jó. De nem tudom eldönteni h szivárgok vagy sem

2014. febr. 9. 08:15
 7/15 anonim ***** válasza:

elvileg úgy tudod eldönteni, hogy leülsz fél órára egy zsepire, wcpapírra, bármire, és amikor felállsz megnézed, hogy mizu. Ha ez alatt a fél óra alatt átnedvesedett, akkor szivárog, na meg ha szivárog akkor azt nem tudod visszatartani, és nincs szaga. Mert ha folyásod van, az akkor fehéres, ha esetleg vizelet, akkor annak szaga van, a magzatvíz az tiszta, átlátszó és szagtalan.

Amúgy hány hetes vagy?

2014. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem egészen. A magzatvíz valóban színtelen, de nem szagtalan hanem édeskés szagú. Nekem is ilyen szokott lenni a bugyim, ez a bő folyás miatt van. Hol fehéres, hol színtelen, de ez csak folyás. Ha megtörlöd magad a wc papïr nem vizes hanem picit nyálkásabb lesz. Ez természetes. 20h
2014. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
35 hetes vagyok, és nagyon megviseltek a folyamatosan váltakozó frontok :/ aggódom egy picit.
2014. febr. 9. 08:37
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem vagy biztos a dolgodban, inkább menj be a szülészetre, rád néznek.

A betétet már nem gyártják, de lakmusz papír rendelhető, amivel megállapítható a szivárgás. Nekem végig olyan erős folyásom volt, folyton azt hittem, szivárog a víz. Aztán a szülőszobán derült ki, hogy egyáltalán nem repedt meg a burok, császárnál a doki repesztette meg.

Az is jó, ha papírzsepit teszel be, és ha elázik, mintha egy pohár vizet öntöttél volna rá, akkor magzatvíz, ha csak nyirkos a tapintása, az folyás vagy izzadság.

2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!