Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek 140 körüli...

Van valaki akinek 140 körüli lett a Down arány a kombinált/integrált szűrésen és nem csináltatta meg az amniocentézist?

Figyelt kérdés
Prenatestet vetettünk hétfőn és alapos genetikai 4D UH szerint a baba teljesen egészségesnek tűnik.
2014. febr. 12. 10:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100-ból 1 vetélést én azért nem mondanám alacsonynak. Ezt az Istenhegyin mondták nekem is. Nekem az arányszám alapján nem volt indokolt 1:3000 (viszont 39 éves vagyok és első baba lesz). Van egy barátnőm, neki 1:136 volt. Ő megcsináltatta, de feleslegen, mert a szúrás egészségesnek találta, azóta meg is született a babája.
2014. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ez az és ráadásul úgy mondta nekem a doki hogy 100-ból 1 egészséges baba elvetélése...
2014. febr. 12. 14:27
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is így mondták az Istenhegyin.
2014. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen ertem en hogy felsz a vetelestol. Ez termeszetes. De mi van akkor ha nem csinaltatod meg a magzatviz vetelt es down koros a baba? Ezen gondolkodtal mar?
2014. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is nagy dilemmában vagyok!Az előző terhességemnél 1:32 volt a Down esélye,voltam is amnion,teljesen egészségesen született a kislányom.Most ismét babát várok,de eddig az UH-on minden rendben van a betegség lehetősége 1% alatt van.A vetélés esélye a koromból adódóan 1-2%. Nem tudom van e értelme az amniónak!

A Prenatest tudtommal nagyon pontos,és az amniót megcsinálják a 20. hét után is nagyon indokolt esetben!

2014. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lenyeg hogy el kell donteni hogy vallalnatok e down koros babat. Ha igen akkor folosleges mintavetel. De ha nem kell beteg baba akkor vetesd le a magzatviz mintat minel elobb. Mi van ha 20. Heten vesznek mintat es kiderul hogy beteg? Akkor mar feluton vagy a terhessegednek! Nem akarlak megbantani en is vtam ilyen helyzetben en a mintavetel mellett dontottem
2014. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!