Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt dohányzó kismama?...

Van itt dohányzó kismama? Felméréshez lenne kedvetek?

Figyelt kérdés
Megkérem a nem dohányzó, kioktató embereket most mellőzzék az írást, köszönöm! Mennyi cigit szívtatok terhesség alatt, mikor kezdett érni a lepény és hogy alakult az érése a további vizsgálatok alatt? Mikor, mekkora súllyal született a babátok? Mennyi cigit szívtatok? Egészséges a babátok, esetleg küzd valamilyen betegséggel? Védőnői tanulmányi házi felmérés!

2014. febr. 14. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy pár javaslat:

Készíts egy normális kérdőívet (pl. a google-nak van kérdőív szerkesztő része) és azt töltesd ki anonim módon neten keresztül, vagy pedig ha már védőnőként dolgozol, akkor a körzetedbe tartozó kismamákkal töltesd ki.

Ha csak védőnőnek tanulsz, akkor akár felkereshetsz egy védőnőt, és megkérheted, hogy töltesse ki a pácienseivel.

2014. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nem dohányzom terhesen de barátnőm szívta. Idő előtt császározták,mert a baba súlya csökkenni kezdett. Most 6 éves a kislány,kb 16 kilo,nagyon fejletlen,gyenge immun rendszerrel. A 4 éves kislányom sokkal nagyobb,izomzata fejlettebb. A gyerekorvos véleménye szerint a terhességi dohányzásnak van szerint szerepe ebben hogy ennyire nem fejlődik a kislány. Remélem tudtam segíteni.

Én személy szerint amint megtudtam hogy terhes vagyok,abban a percben leraktam a cigit. Talán ezért is,mert láttam mit tett a másik kislánnyal.

2014. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ên se dohányozzam, de egy ismerősóm igen. Napi 4-5 szálat szîvott, most 7 hónapos a lánya, makk egészséges. Nem volt koraszülött, sőt pár nappal túl is hordta, és teljesen normális méretekkel született.
2014. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem saját példa, ismerős, aki végig cigizett a terhessége alatt, és időre szült, de nagyon meszes volt a lepénye, és a baba hiába született időre, 2100 gramm volt csak, vitték is az inkubátorba.

Vannak tanulmányok amúgy, hogy azok a gyerekek, akiknek cigizett az anyukájuk terhesség alatt, a későbbiekben iskolás korban tanulási gondjaik lesznek, nehezebben boldogulnak az iskolában, ilyen kérdést is tehetnél a kérdőívedbe, pl.diszlexiás gyerek anyukája cigizett-e, stb.

2014. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm dohányzott terhességei alatt végig 1 dobozzal szívott naponta, három gyermek mind a hármat túl hordta sőt a harmadikat úgy kellett megindítani, makk egészséges nagyon okos gyermekei vannak. A lepény jól bírta nem volt gond, a gyerekek születési súlyai első 3790 gramm, második 4050 gramm, harmadik 3840 gramm.
2014. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! én dohànyoztam terhessèg alatt. 42 hètre szuletett a lànyom majd 4 kiloval,aki most 10 èves. Szardiniàn èlunk ès a lànyom 3 nyelven beszèl,most tanulja a negyediket.Mindemellett kituno tanulo.
2014. febr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!