Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes vagyok, a babánkat...

21 hetes vagyok, a babánkat nem érzem még mozogni. Ha szerzek egy sztetoszkópot azzal ugye hallani fogom a szivhangját és megnyugodhatok, hogy minden rendben van odabent? Elsö terhesség.

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem, azzal nem fogod hallani.

Szívhanghallgatóval igen, de azzal sem sikerül mindenkinek.

A védőnőhöz nem tudsz lemenni?

2009. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érezted még mozogni?Ha nem,akkor menj dokihoz,csináltass egy uh-t.Amúgy ha csak nem rendszeresen érzed,az nem feltétlen probléma,mert attól is függ, a baba hogyan fordul,(még van helye forgolódni bőven)hol tapad a méhlepény,milyen vastag a hasfalad...stb...sok tényező befolyásolhatja.
2009. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem erzem mozogni.....ha baj lenne tudnek rola nem?
2009. dec. 9. 12:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Itt olvastam, hogy volt, aki csak a 23., héten kezdte érezni a babáját.


Persze ha aggódsz, akkor csináltass egy UH-t, hogy minden rendben van-e.

2009. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is a 23.héten kezdtem csak érezni.De bizonytalanul, most a 26.héten kezd rendszeressé válni a mozgolódása.

Ez nem jelenti azt, hogy baj van.

2009. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már honnan tudnál róla ha baj lenne,mégis miből???

Ha még nem érezted a mozgását,csináltass egy uh-t,most pedig keresd fel a védőnődet,hogy hallgasson szívhangot.

Ne ess pánikba,nem biztos,hogy baj van,de 21 hetesen azért már kellett volna érezned a mocorgását.Én az elsőét 17 hetesen éreztem, a másodikét 16 a harmadiknál pedig már 14 hetesen felfigyeltem ilyen kis rebbenésekre.Vagy csak nem ismered fel,ez nem lehet?

2009. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak nem tudod hogy amit érzel AZ már AZ!! vagyis az ő mozgása. Első babánál én se tudtam mit kell figyelni és mellső fali volt a lepényem is, plusz a fiam egész terhesség alatt nem sokat mozgolódott, így olyan 20-21 hetesen éreztem először őt.

A lányomnál már tudtam mire kell figyelni igy őt már 17 hetesen pontosan éreztem illetve sokkal aktivabb is volt mint a fiam.

Sztetoszkóppal én is próbáltam hallgatni mindkettőjüket és a fiamnál kb. 28 hetesen hallottam először nagy nehezen a szívhangot, a lányomnál meg vagy 34 hetes is voltam, mire hallottam vmit és nagyon sokáig kellett keresni.

Amúgy nálunk a védőnőnek van dopplerje (szívhang hallgató) ezt azért írom mert nem mindenhol van, és én mikor nem mozgott a fiam egy két nap, akkor bizony bementem hozzá hogy ugyan hallgasson már rá (mivel UH-ra nem mehettem minden héten...meg pénzem se lett volna annyi rá plusz csak azért hogy megnyugodjak, nem csináltak volna hetente UH-t).

Mindig egyből megtalálta a szívhangot én meg megnyugodtam egy kicsit :)

2009. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 31. hetes vagyok de én még most sem hallom sztetoszkóppal a szívhangot.

Mikor voltál utoljára dokinál vagy védőnőnél? Én elmennék, bár ez még nem késő ha nem érzed. Azért a biztonság kedvéért én megnézetném magunkat.

Minden jót!

2009. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs védőnő, erdélyi kismama vagyok, nálunk csak doki van.Jövő héten tud fogadni a dokim,mindenkinek köszönöm válaszát.
2009. dec. 9. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki nem érzi a mozgást, az is szokott buborékolást érezni szerintem. Olyan, mintha a gyomrod korogna a méhedben, ha azt érzed, akkor jó. :)
2009. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!