Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, hátfájás enyhítésére...

Kismamik, hátfájás enyhítésére van-e valami jól bevált módszeretek? A 21. hétben vagyok, reggel óta fáj a hátam és egyre elviselhetetlenebb. Párom megmaszírozta, de miután abba hagyja, ugyan úgy fáj.

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a napokban mondták,hogy az a savtól is lehet, túl sok a savunk, biztos. Én hátam is fáj pár napja, de lehet, már túlcseng bennem a h1n1 es tüdőbaj :) Talán kevesebb savas ételt kellene ennünk, de béna vagyok a témában, várom én is a váalszokat:) 23 h km
2009. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt így a közepe felé kb 3-4 hétig. Ortopédusnál is voltam, gerincferdülés+ a baba súlya (jobb oldalra húzta a hasamat) okozta valószínűleg. nem tudtam sem aludni, sem ülni, de igazán állni, járkálni volt a legnehezebb, 20 perc után már kínszenvedés volt. Nem szabad semmilyen hagyományos izomlazítót kenni rá, mert vérbőséget okoz(Fastum, Diclac...), de az InnoReheuma krémet az első trimeszter után már lehet használni, mondjuk pont annyit is ér.

Nekem ami segített, a szopipárnán való pihenés, alvás. Ha nincsa, akkor ki kell úgy támasztani a hátadat, hogy ne fájjon. Szerencsére mostanra elmúlt és a helyére egy egészséges terhességi derékfájás került. De ez csak egy ötlet, nekem ez volt.

Ha sav okozza: természetesen kerülni kell a savas ételeket. Első körben: paradicsomos, paprikás, túl fűszeres ételek, citrusfélék (narancs, citrom, grapefruit)... de egyénenként váltouó lehet, van olyan, hogy valakinél a tejtermékek is savasodást indítanak. Ki kell tapasztalni és Rennie-t szedni rá. Nekem nagyon sokat segít. Bár én próbálom kerülni a savasító ételeket, néha beleszaladok. 34 hetes kismami

2009. dec. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!