Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menstruáció előtt 2-3 nappal...

Menstruáció előtt 2-3 nappal mennyi esély van a teherbeesésre? Ha a fogantatás megtörténne, megjönne a menstruációm, vagy nem?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem sok esély van rá, elvileg meg jönne. Ha mensi előtt 2 nappal esnél teherbe, akkor az úgy történne, hogy megtermékenyül a petevezetékben a petesejt (az 5-7 napig vándorol a méhedig) eközben mensizel, és mikor a méhbe ér a megtermékenyített petesejt akkor beágyazódik. (mensid eddigre elmúlik már.) újabb 5-7 napig tart amíg a petesejt beágyazódik a méhfalba.
2014. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mikor érezném először a görcsöket? (a terhességieket, a beágyazódást)
2014. febr. 18. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem feltétlenül fogsz érezni görcsöket, max ha megjön. De az esély is minimális a terhességre ebben az esetben.
2014. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül érzi az ember, hogy terhes lett. Én sem éreztem semmit 10 hetes koromig. Akkor jött a hányinger és gyomorégés. Persze én már tudtam előbb, hogy terhes vagyok, nem csak 10 hetesen. Ha csak ebben az egy esetben nem védekeztetek és ez az aktus után 20 nappal csinálsz egy tesztet annak már ki kell mutatnia, hogy terhes vagy vagy sem. (Teherbe esni általában a ciklus közepén lehet, ovulációkor. A ciklus első napja a vérzésed első napja, az utolsó napja a következő vérzésed első napja előtti nap.) Vannak ovu kalkulátorok a neten amik kiírják mikor vagy nagyon termékeny és mikor nem annyira.
2014. febr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Azért kérdeztem egyébként, mert nekem már van hányingerem és szédülök is, de lehet, hogy csak valami vírust kaptam el, de azért félünk kicsit a párommal. (Pedig nem lenne ok rá)

2014. febr. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!