Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR-es kismamák! Terhesség...

IR-es kismamák! Terhesség alatt is járni kell endokrinológushoz? Vagy elegendő a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Hány hétig szedtétek a metet?
2014. febr. 19. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
14. hétig szedtem, fokozatosan építettem le. Végig jártam nőgyógyász mellett is másik dokihoz, a végére sűrűn volt cukorellenőrzésem (nem terhelés, próbareggeli). MensMentisbe jártam. Tökéletesen kordában tartották az értékeimet.
2014. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Cukorterhelésed 1x volt?
2014. febr. 19. 10:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi az a próbareggeli????? Gondolom mérik a cukrod reggeli előtt és után is...ebből mire tudnak következtetni????
2014. febr. 19. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Bizonyítottan IR-rel estem teherbe, eleve terhességi cukrosként kezeltek, nem volt terhesség alatt cukorterhelésem. Az arra való, hogy szűrje a cukorproblémlát. Ha tuti, hogy van, felesleges terhelni.
2014. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A próbareggeli lényege, hogy reggeli előtt és 1 órával utána is néznek cukrot. A reggelim én vittem, azt amit amúgy itthon is ennék, diétának megfelelően. Mutatja a diéta hatékonyságát.
2014. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hogy kezelnek egy "terhességi cukrost" ????? Volt még más is a próbareggelin kívül? (Bocsi a sok kérdésért)
2014. febr. 19. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sose voltam endokrinológusnál, szerencsére a nődokim jártas a témában. Én végig szedtem a bogyót (fél adagot), most szoptatok, most is szedem.
2014. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan nőgyógyászt kerestem, aki egyben endokrinológus is, igy nem kellett 2 dokihoz járnom. A 12. hétre épitettem le a metet, a 14. héten voltam terhelésesen, a cukrom renden volt, de a diétát tartanom kell továbbra is. Bár nekem ez most nehezebben megy, mint előtte...
2014. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!