Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétánál mit ehetek?

Diétánál mit ehetek?

Figyelt kérdés
Sokat híztam és ezért emelkedett a vérnyomásom. Most diétázni kell. Nem ehetek cukrosat liszteset ezért tésztát sem. Azt a csúnya sötétbarna rozsos magos kenyeret sem? Vagy korpás zsemlét? Mert egész nap nem tudom megoldani a párolt zöldséget.
2009. dec. 10. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ehetsz húst is, tejterméket, zöldséget.
2009. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan a terhességi cukor miatt nem ehetek akármit, de gondolom valami hasonlót kell betartando neked is.

Szóval kevés szénhidrát, de azért muszáj valamennyit bevinni, mert a gyereknek szüksége van rá. Egyél teljes kiörlésű lisztből, rozsból készült kenyeret. NEm olyan rosszak. pl. ott a Ceres termékcsalád, ráadásul rajta van, hogy 1 szeletben mennyi a szénhidrát. Ehetsz tésztát is, de lehetőleg durum legyen, és 1 adag szárazon kimérve 5 dkg. Rizst nem nagyon éri meg enni, mert nagyon keveset lehet belőle, szintén 5 dkg-ot, ami kifőzve egy merőkanálnyi kb.

Emellett valóban kerülni kell a direkt cukoros ételeket is, magyarán ne egyél édességet!

Mivel a vérnyomásod magas, szerintem kerülni kell a fűszereket, főleg a sót. Illetve vigyázni kellene a kalóriával is, azaz inkább sovány baromfihús, sovány túró, sovány sajt...stb.

Tiszta Béres Alexandra :-))))

Pont rossz időben van ez, mert jön a Karácsony, de muszáj egy kicsit odafigyelni mindkettőtök érdekében.

Minden jót!

(30 hetes mami)

2009. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!