Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hármasikrek? Hogyan tovább?

Hármasikrek? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sajnos természetes úton minden próbálkozás ellenére sem sikerült teherbe esnem, lombik programmal harmadszorra úgy tűnik megtörtént a csoda. :)

7 hetesen voltam ultrahangon, akkor már azt mondta a doki, hogy lehet dupla csoda vár ránk, de nem tudta pontosan megmondani. Most 12 hetesen az orvos nagy vigyorral közölte, hogy 3 sejtből 3 baba lesz, vagy is hármas ikrekkel vagyok terhes. Azt hittem leborulok az "ágyról".

Az egyik pillanatban körbeugrálok örömömben a szobában, hogy végre sikerült és minden rendben van. A másik pillanatban zokogok az ágyban, hogy még is honnan teremtünk elő egyszerre 3 gyereknek minden szükségletet. Hova tesszük őket egy negyedik emeleti 2 szobás kis lakásban? Hogy cipelem fel őket egy lift nélküli társasházban a negyedikre séta után? Hogy fogom én ezt segítség nélkül kibírni?

A férjem és az én szüleim is 150 km-re élnek tőlünk, mindannyian dolgoznak még, nem tudnak hónapokig mellettünk ülni, hogy segítsenek. A környéken a barátainkon kívül nem számíthatunk senkire, akik szintén kisgyerekesek, így rájuk sem korlátlanul.

Egy barátnőm már felajánlotta, hogy a cuccokat, amikre nekik már nincs szükségük szívesen odaadják, de ettől még totál be vagyok rezelve.

Nagyon vártam, hogy teherbe essek, de mostmár félek mindentől. Félek a terhességtől, a szüléstől, attól, hogy milyen lesz az életünk három pici jövevénnyel!?

Ikres kismamák, vagy anyukák. Ti hogy viseltétek, hogy reagáltatok, milyen gondolatok jártak a fejetekben, amikor kiderült, hogy nem egy baba érkezik a családba?



2014. febr. 27. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
7%

3 babát kihordani iszonyat kockázatos. Mert tuti hogy koraszülöttek lesznek és nagy mázli kell hozzá, hogy egyik sem sérüljön és ne maradjon valami fogyatékossága.


Nagyon bátor vagy, ha mind a hármat megtartod.


drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben menjen!!!!!


amúgy pedig még felszívódhat bármelyik a hetek során :(


Nem beszéltek nektek szelektálásról?????

2014. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van olyan ismerősöm akinél 3 baba lett és mindegyik egészséges 2 kiló körül születtek.Kaptak segítséget az önkormányzattól(minden nap ment hozzájuk egy hölgy és segített amiben tudott,nem anyagi segítséget kaptak)

A terhesség vége felé kórházban volt és úgy császározták.

A babáknak meg lehet venni a dolgokat alig használtan is vaterán pl.

2014. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
97%
Nekem 2-es ikreim vannak, most 10 hónaposak. Anyukám 1 hónapig volt nálunk segíteni, utána itthon maradtunk a férjemmel és a 2 babával. A férjem szerencsére legkésőbb 5 körül itthon van, így este a fürdetésnél segít. Egész nap egyedül vagyok velük. Szerintem nem vészes őket ellátni egyedül, igaz mi kertes házban lakunk így a séta könnyen megoldható. Nyáron mindig akkor mentünk sétálni, amikor a férjem hazaért így könnyebb volt. Most egyedül viszem őket. Igazából a fürdetés a legnehezebb, ha egyedül vagyok itthon. Az etetést úgy oldom meg, hogy ha tejet adok nekik akkor egymás után esznek, ha főzeléket, akkor bele az etetőszékbe és egyszerre kapnak enni. Nyugodj meg és várd boldogan a babákat. Járj utána a védőnőnél, hogy kaphatsz-e esetleg segítséget.
2014. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
88%

ezek a kerdesek nem ikres kismamaknal is felmerulnek, teljesen termeszetesek. persze nem akarom elbagatelizalni, nyilvam tobb fejtorest okoz 3 baba. szerintem vedd fel a kapcsolatot a vedonovel, es hasonlo cipoben jaro anyukakkal, kismamakkal. nem lesz konnyu, de biztosan talaltok mindenre megoldast.


mindenesetre gratulalok es jo egeszseget kivanok! es sok erot, turelmet.

2014. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem semmi vagy első, azt meg kell hagyni! Profin "bátorítod" szegény kérdezőt.

Azt azért tudnod kellene, hogy a szeletív abortuszt sokkal korábban végzik, és meglehetősen nagy a kockázata, hogy a megtartani kívánt baba sem éli túl. No, ez volt az off.


Kedves kérdező! Nekem egy év korkülönbséges gyerekeim vannak. Tudom, hogy nem olyan, mint az ikrek, sőt hármasikrek, de én is be voltam rezelve rendesen. Hasonló szitu, 3 emeletes, csigalépcsős társasház, lift nuku, segítség nuku, tapasztalat nuku.

Belebetegedtem. Aztán amikor a védőnő látta, hogy pánikolok, összehozott egy anyukával, aki egyedül nevelte a 11 hó különbséggel született lányait. És boldog volt, elégedett, mindent meg tudott oldani. Ahogyan végül én is. Mert ha az alapok megvannak, meg persze az akarat, akkor kiforrja magát a dolog. Ez a lelki része.

A gyakorlat sem sokkal bonyolultabb. Azt nem tudom, hogy hármasikreknél jogosult vagy-e szociális alapon gondozónő segítségére, de vannak civil szervezetek, önkéntes segítők, akikre támaszkodhatsz, amíg megtanulod egyedül ellátni a babáidat. Kérdezd a védőnőt, keresgélj a neten. Vannak például nénik, akik pótnagymamának jelentkeznek, ez is jó keresési alap lehet.

A cuccok beszerzése attól függően kemény, mekkorák az igényeitek. Ha mindenből újat akarsz, az húzós, de ha megelégszel a használttal, ott az internet, vagy ami még olcsóbb, és jobb lehet, a börzék.

A lépcsőzésre is vannak megoldások. Hátha akad 1-2 szomszéd, akikhez felcsöngethetsz, hogy segítsenek, vagy egy földszinti tároló, ahol lerakhatod a babakocsit, és mondjuk csak a hordozókat cipeled fel. Tudod azzal a módszerrel, hogy kettőt elviszel a fordulóig, onnan még visszalátsz, leteszed, visszamész a harmadikért, meg a bevásárolt cuccért:-)

Hidd el, ezeken utólag jókat fogsz sztorizni.

Nyilván magasabb a koraszülés esélye. De téged az egsz terhesség alatt kitüntetett figyelemmel fognak kísérni, és garantáltan olyan helyen fogsz szülni, ahol felkészültek az ilyesmire.

Én csak gratulálni tudok babákhoz. Jó szervezkedést!

2014. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
91%
off: ebbe a felcipelos dologba bele sem gondoltam. Kedves kerdezonek azt hiszem, nen kesz gondja a plusz kilokkal. :-)
2014. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
36%

első vagyok.


Nem akartam megijeszteni a kérdezőt, csak sajnos a szomszédomban születtek 3-as ikre és mind beteg :(

engem is nagyon megviselt mikor megszülettek, hát még az édesanyjukat.


Persze, hogy bátorítani kell, hiszen egy anya képtelen lenne lemondani a babájáról szerintem.


Az biztos, hogy jár neki támogatás az önkormányzattól 3 baba mellet, itt személyi támogatásra gondolok!


Lehet kérni segítőt, aki minden reggel jön és délutánig marad és segít mindenben!!!!!


Sok sikert és nagyon boldog babavárást kívánok!!!!!!!

2014. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutna elvetetni bármelyik babát is. Az hatalmas trauma lenne számomra, arról nem is beszélve, hogy én hiszek abban, hogy a megmaradó baba/babák számára is az lenne. Nagyon megküzdöttünk azért, hogy ez a terhesség létrejöhessen és ha a jóisten három kis élettel áldott meg, akkor ennyivel próbálunk meg boldogulni, még ha jelen pillanat nem is tudom hogy fog ez menni. Érthető módon, ha ennyit harcoltunk egy terhességért, akkor most nem fogok abortuszra menni, akkor sem mentem volna, ha előbb derül ki. Lesz, ami lesz.

A korai szülésre felkészített az orvosom és én is tudom, hogy ikrekkel (pláne hármassal) 9 hónapig lehetetlen kihúzni, de bízom a legjobbakban. A szokásos vizsgálatokra is sűrűbben kell majd járnom. Alapból kitüntetett figyelem alatt vagyok a lombik miatt és az eddigi sikertelen próbálkozások miatt, azzal hogy már 3in1 a helyzet, még több figyelmet kapunk az orvostól. Arra is felkészített, hogy sokkal korábban kell otthagynom a munkahelyemet, mint egy szimpla terhesség esetén, mert valószínűleg 4-5. hónaptól már "veszélyeztetett terhesként" fognak kezelni. (Nem így mondta, de nem emlékszem a kifejezésre pontosan)


A válaszaitokat is vegyes érzelmekkel olvastam. Kifejezetten azon vigyorogtam jót fátyolos tekintetekkel, hogy fordulótól fordulóig lépcsőzök majd a babákkal. Na neeee. Tényleg nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek. :)

Nem is gondoltam rá, hogy beszéljek a félelmeimről a védőnővel, ez jó ötlet, köszönöm. Már az is megnyugtat, ha olyan történeteket olvasok, ahol az anyuka jól viseli a hasonló helyzetet.

Anyagilag jól megvagyunk és egy babánál még megtehettük volna, hogy mindenből újat vegyünk, de így már egészen biztosan nem. Szerencsére összetartó családunk és baráti társaságunk van, sokan felajánlást kaptunk már addig is, amíg nem tudtuk, hogy hárman vannak.

Anyukámat is felhívtam, elmondtam neki az ultrahang eredményét, hatalmas "jéééézusom" felkiáltással elsírta magát a telefonban. :) Magához sem tért vagy 5 percig, utána megígérte, hogy majd együtt kidolgozunk valami taktikát a nagyik hogyan tudnak nekünk segíteni ilyen távolságból is.

Azt sem tudtam, hogy léteznek olyan szervezetek, ahol önkéntesek segítenek a babákkal. Ez is nagyon jó lenne, ha kölcsönösen szimpatizálunk egymással.

A legjobban attól félek, hogy be leszek zárva a lakásba a három kisemberrel és se séta, se bevásárlás, se friss levegő, azt sem tudnám hova nyúljak, csak ha apuka hazaért. Ha már csak abban segítene valaki a nap folyamán, hogy lemegyünk sétálni egyet, aztán fel, már annak is nagyon örülnék. Avagy az első 1-2 hónapban, amíg hozzászokunk a napi rutinhoz ott lenne valaki, aki látott már közelről babát, az is jó érzés lenne. Rögtön a három kicsit sokként ért első terhességnek. :\

A párom sajnos biztos nem fog tudni annyi szabit kivenni, hogy velünk tudjon lenni huzamosabb ideig. A fizetését nem fogjuk tudni nélkülözni előre láthatóan, így 1-2 hétnél tovább nem maradhat itthon velünk sajnos.

2014. febr. 27. 12:09
 9/84 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!

Könnyes szemmel olvastam, amit írsz! Tuti nagyon jó anyuka leszel!

Hova valósi vagy? Hátha vmit tudok segíteni! :)

2014. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
100%

Szintén segítség nélküli kis korkülönbséggel született gyerekek anyukája vagyok. 3. emeleten lakunk. Akárhova megyek, alap a hátizsák.

Én úgy tudtam le- és fel közlekedni, hogy van a házban egy nyugdíjas néni és őt kértem meg, hogy segítsen. Olyankor átjött - és mivel emelni nem tud- amig levittem valamelyiket a másikra vigyázott. Az elsőt lent a hátsó kijáratnál a lépcsőhzában hagytam, - ahova idegen nem tud bejönni kód nélkül - és ezerrel ferohantam a másikért. És a legtutibb, amikor elkészülsz és bezársz- bepakolsz mindent és mikor leértél, na akkor beugrik, hogy a mobilod fönnt maradt... Nagyon át kell gondolni és előre kell tervezni mindent, de bele lehet jönni.

Olyan is volt, hogy autóval voltam, elaludt mindkét gyerek. Csak úgy tudtam fölmenni, hogy szintén egyesével föltargoncáztam őket. :-) Volt már itt olyan kérdés, hogy mikor hagyhatod egyedül a gyereket a lakásban, vagy autóban, ott mindig ezek a dolgaim jutottak eszembe, hogy biztos le szaranyáznának, de az van, hogy másképp nem ment volna és csak egy-két percről volt szó.

Amikor a szomszéd néni beteg volt, akkor igyekeztem másik anyukával együtt sétáltatni, csak ott az eljárás volt az, hogy levittem az elsőt, a másik anyuka figyelt az egyikre, míg visszaszaladtam a másikért, aki addig a kiságyban volt. NÉzd a dolog jó oldalát: Olyan fitt lettem, hogy még szülés előtt sem voltam ilyen sovány, mint most. :-)

A lakás tekintetében. A nagyobbik szobát csinálnám meg gyerekszobának a kisebbik maradna a nappali. EGy ideig úgyis minden a gyerekekről fog szólni és mivel együtt töltitek a napot kell egy helyiség, ahol közösen érzitek jól magatokat. Amíg kicsik, addig elférnek egy szobában, amikor meg később visszamész dolgozni, akkor lesz idő gondolkodni, hogyan tovább.

EGy ikres anyuka ismerősőm,- akinek a nagy gyereke egy évvel idősebb, mint az ikrek- pedig azt mondta, hogy a havi orvosi tanácsadásra nem vitte a gyerekeket, hanem az orvossal megbeszéltek mindent telefonon, ő írta a méreteiket. 3 havonta ment az orvoshoz, a védőnő pedig gyakrabban látogatta, mint egy 1 gyerekes anyukát.

Ami a ruhákat/babacuccokat illeti: valóban lehet jót kifogni. Igaz, hogy egy gyerekre nézve, de mi átvettünk egy nagyon kedves-igényes ismerősőmtől mindent, mivel tudták, hogy nekik több baba nem kell. 50 000 ft-ért vettem meg a kiságyat, pelenkázót, játékokat, ruhákat, kiskádat, mellszívót, babakocsit, babaszőnyeget, magyarán mindent. Most már a kicsi is 1,5 éves, a kiságyon kívül eladtam mindent 37 000 ft-ért, mert olyan jó állapotban maradtak így összesen 3 gyerek után, hogy simán elvitték.

Amúgy meg 3 kiságy kell, meg egy ikerbabakocsi, de a többiből egy elég. Gondolok itt a pelenkázóra, mellszívóra, játszószőnyegre, babakádra stb. Az ikeában pl. az új kiságyból a legolcsóbb fajta olyan 12 ezer ft között van. Vagy a terhesség végéig gyűjteni kell ezekre a dolgokra, vagy már most elkezdtek szép apránként megvenni. Ha valaki kérdi mire van szükségetek, őszíntén megmondani.

Nálunk a családban, mindenki vesz egy apróságot a baba születésére. Olyat, hogy kiságykörforgó, légzésfigyelő, kendő ami nem olyan horribilis tétel, esetleg kérhetsz ajándékba, ha nálatok nyitott erre a család.

Ruhákat turiba-vaterán nagyon jó áron lehet kapni. Én mindig úgy csinálom, hogy a hétköznapi ruhákat veszem használtan, amibe meg mutiba megyünk, azok vannak újonnan. Ki lehet fogni, csak meg kell nézni hol adnak jó áron ruhákat, mert egy-két bababolt csillagászati összeggel árul ruhákat.

Már most kezdj el olyan helyet keresni, ahonnan kiszállítják neked az ételt, mert azzal nagyon sok időt megspórolsz: nem kell bevásárolni, megfőzni, és mosogatni sem. Sőt, állítólag a tesconak is van kiszállítása, ennek is utána járnék. 3 gyerekkel bevásárolni, háát még a babakocsit betolni is körülményes a boltba, nemhogy vásárolgatni. Illetve a férjedet minden olyen dologba befogni, amihez csak elugrani kell. Olyan fogalom, hogy "csak leugrok valahova" megszűnik létezni és így kell kialakítanotok mindent.

Viszont nem akarlak elkeseríteni, de a barátok olyan hamar elkopnak.:-( Nekünk is sok volt- de csak az maradt meg, ahol gyereket akarnak, vagy volt már gyerek. Egyszerűen változik az érdeklődési kör, és mi anyák, kiesünk, mint barátok. Tisztelet a kivételnek.

Inkább kérdezősködj más ikres anyukáktól, akik tudnak hasznos praktikákkal szolgálni, pl. hogyan állítsd be a napirendjüket, hogy nagyjából egy időben aludjanak.

Illetve gondolj arra, hogy talán abból a szempontből "könnyebb", hogy ikreknél egyszere vagy túl egy-egy bizonyos problémán. Viszonylag egy időre tehető a hasfájás, fogzás, később a biliztetés, ami kis korkülönbséggel született gyerekeknél szintén kihivás, hogy több külön problémát hogy oldj meg egyszerre. Érted..


De az biztos, hogy kemény lesz! Viszont sok kitartást és jó egészséget kívánok nektek.

2014. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!