Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi házimunkát végeztek...

Mennyi házimunkát végeztek kismamaként?

Figyelt kérdés
Pl belefér egy rendes takarítás? Vödröt hogy emelitek? Bevásárolni jártok? Mennyit gyalogoltok?
2014. márc. 1. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Persze,hát nem beteg vagyok,csak terhes. Mindent csinálok ugyan ugy. Ha nem vagy veszélyeztetett terhes,akkor semmi akadálya annak,hogy mindent megcsinalj.
2014. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ugyan úgy mint eddig,terhes vagyok, nem beteg, és nincs senki aki megcsinálja helyettem.
2014. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van, a harmadiknál veszélyeztetett voltam, mégis muszáj volt ellátni a családot, oviba hordani a nagyot. Első babásként az ember megteheti, hogy sokat pihen, de ha több gyerek van és nincs segítség akkor bizony nagyon durva tud lenni.
2014. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első terhességemmel nem volt semmi probléma,eljártam dolgozni és mellette mindent ugyanúgy megcsináltam.Sokat gyalogoltam,szándékosan (mozgás céljából), bevásároltam,cipekedtem,stb.

A mostani terhességemmel veszélyeztetett vagyok,vérzés és görcsök miatt így az orvos gyakorlatilag mindentől eltiltott...cipekedés,emelés,hosszú gyaloglás.Természetesen a házimunkát megcsinálom,meg a gyerkőcöt is viszem oviba,edzésekre,mindenhova,de a saját érdekemben azért vigyázok,odafigyelek magamra.

2014. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hátha nem vagy veszélyeztet terhes miért ne csinálhatnád, max idővel egy kicsit lassabban.
2014. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy gyerekem van de mikor vele voltam terhes mindent megcsinaltam, mintha nem is lettem volna. A budi nem surolta ki magat, ahogy a porszivo se jott ki a lomosbol feltakaritani.

Domestosszal suroltam a furdot, ablakot mostam, fugonyt raktam. A mindennapi teendoket mindig megcsinaltam. A vodrt se emeltem maskepp, esetleg ha a ferjem itthon volt kivette a kezembol. Igaz hamarabb elfaradtam a vegen a terhessegnek de mindent meg kellett csinalnom.

Bevasarolni is mentem termeszetesen.

Gyalogolni pluszba nem mentem el volt h lustabb napom volt de volt mikor aktivabb voltam. Ha az ember nem veszelyeztett terhes ugyanugy csinalhat mundent. Jol irjak elottem, nem betegseg. Meg ha te nem csinalod ki csinalna meg? Nalam se volt senki aki megcsinalna.

2014. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem a 2-3. hónapban nem angyon ment mert rosszul volta,hánytam,szédelegtem állandóan álmos voltam 12-14 órákat aludtam alig bírtam fel kelni,mert rögtön rosszul lettem utána minden ment megint az utolsó hónapban,már kényelmetlen volt egy-két dolog,és a párom besegített,bár eleve együtt csináltuk a házimunkát de ekkor már a nagyrészét átvette,mert hamar elfáradtam.Gyalogolni simán legyalogoltam még 36 hetesen is a 2 km-t oda-vissza ha rétest akartam sütni és el kellett menni a boltig,és csak az volt nyitva,39 hetesen még utazgattam a szülővárosom és a sulim városa között tömegközlekedve.
2014. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

én 22 hetes vagyok. napi 8 órát dolgozok, három órát utazok, 30 percet gyaloglok. Este ha hazaérek, vacsorát csinálok, elmosogatok és főzöm, vagy kimosok. Ez a napi rutin.

Hétvégén én rakok rendet, porszívózok, felmosok (tehát mindent ugyanúgy csinálok mint eddig) Ma a kertben is dolgoztam egy órát. A heti bevásárlást én intézem, ilyenkor 5 kg-ot cipelek átlagosan, heti kétszer kb. nagy bevásárlások a férjemmel autóval.


A lényeg, hogy ne emelj nehezet (5 kg felettit) és mindennap csak annyit vállalj ami kényelmes neked.

Nekem mindig is így ment az élet, nekem ez a normális és nem terhel meg. De ha megterhelne egy pillanatig sem erőltetném a házimunkát. Most a pihenés az első.

2014. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

EZ a lehetőségeidtől is függ.

Egészséges terhességet vegyünk alapul.


Ha megteheted, hogy kevesebbet végezz, lassabban, többet pihenj, párod, vagy valaki szívesen segít, akkor kíméld magadat ameddig csak bírod. Nem azért mert ez valami betegség, hanem mert után nem lesz erre lehetőséged.


Ha most sincs segítség, akkor is mindent meg lehet csinálni, hidd el észre fogod venni, mennyi az elég.

Én korábban egy szombat-vasárnap kinyaltam úgy a lakást, hogy megszólalt, most ez 39 hetes terhesen minden helyiség 1 nap segítséggel. :D


Lehet mindent mértékkel, a hajolgatást azért mellőzd, inkább ülj le az alsó polcokhoz, a vödröt meg elég félig megtölteni. Főként ha az elején vagy.


De ha tudsz, pihenj most még amennyit csak lehet, mert látod a felettem írok is elmondják, ha már egy kicsi ott van, nem lesz erre lehetőség legközelebb :D

2014. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor én nem voltam valami aktív ezek szerint :). Csak azt csináltam, amit muszáj volt, nem cipekedtem, felmosást nem én csináltam. Csak annyit csináltam, ami jól esett, ülve vasaltam és azt is csak ritkán. Férjem és anyukám sokat segített, viszont dolgoztam a 37. hétig, a mellett a teljes házimunka sok lett volna.
2014. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!