Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most néztem Czeizel Endre...

Most néztem Czeizel Endre egyik műsorát ahol arról is beszél, hogy a terhességi tünetek jót jelentenek. Nekem 23 hetesen még semmi tünetem nemvolt eddig. Akkor ez jelenthet rosszat, vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
Azt mondja hogy azok a nők akik terhességi tünetekkel mentek hozzá mindig megnyugtatja őket hogy sokkal kevesebb rendellenesség fordul elő azoknál a babáknál akikkel az anyuka terhesség alatt hányás, émelygést és egyéb tüneteket érzett. Nekem a babám nagyon "csendben van". Eddig még minimális tünetem se volt, mint aki nem is lenne terhes 23 hetesen a mozgását se nagyon éreztem eddig. A másik amiről beszél az a magzatvédő vitaminok illetve hogy már mennyivel előtte el kellene kezdeni szedni, mert amikor már megtudja az ember a terhességet szinte már felesleges...hát én a folsavon kívül semmit nem szedtem:( szerintetek?
2014. márc. 6. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semmilyen tünetem.se hányás rosszullét, nem vizesedtem, nem is éreztem magam terhesnek. Most 3 hetes a kislányom és teljesen egészséges.
2014. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom igaz-e...ezt én is hallottam és a dokim is mondta. Én 19 hetes vagyok és folyamatos hányingerrel, émelygéssel és 2-3 naponta hányással "küzdök"...ezenkívül szédülök, volt olyan hogy majdnem el is ájultam, szerencsére itthon így rögtön lefeküdtem...szóval nálam jelentkeznek. Babámmal minden rendben van. De ez nem jelenti azt, hogy nálad nincs:-)Minden jót!
2014. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a mellfeszülésen kívül, de az csak az első pár hétben jelentkezett, semmi tünetem nem volt egész terhességem során. Nagyon jól voltam :)

15 hónapos a kislányom es makk egészséges. De amúgy én is hallottam ezt anno, és én is aggódtam miatta :)

2014. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem meg csak annyi terhességi tünetem volt, hogy kezdetben nagyon aluszékony voltam, meg megutáltam a mentolos illatot és ízt, és leszoktam a rágógumiról, pedig folyton rágicsáltam előtte.

A mentol iránti utálat ma is megvan, és azóta egy szem rágót sem rágtam el, pedig majdnem három éves a lányom, és teljesen egészséges.

Amúgy semmi más tünet nem volt, tehát nem igazán szenvedtem a terhességtől. És a magzatmozgást se nagyon éreztem.

2014. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A terhességi tünetek azért jelentenek jót, mert egy bizonyos hormon okozza őket, ami terhesség alatt termelődik. Tehát ha terhességi tünetek vannak, akkor ennek a hormonnak a mennyisége biztosan rendben van. De ha nincsenek tünetek, az sem jelenti azt, hogy hormonális probléma van, csak akkor nincs ilyen egyértelmű jele. Én az egyik terhességemnél 8 hétig végig hánytam, és azt gondoltam erről, hogy ez sovány vigasz a szenvedő kismamáknak. A terhesvitaminról meg annyit, hogy van olyan orvos, amelyik nem ajánlja (például én se szedtem), ha egyébként változatos a kismama étrendje.
2014. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én fontosnak tartom a kismama vitamint, terhesség előtt folsavat+B-vitamin komplexet szedtem (és a férjem is) azóta Matruellét az most fogyott el és váltottam Gravidára. De 2-3 naponta szedem közben továbbra is folsavat, magnéziumot és C-vitamint. Dokim szerint ez így jól van. Én pl keveset eszem a hányinger miatt így nem tudom bevinni a szük. mennyiségű vitamint. 2-es válaszoló.
2014. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!