Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti milyen krémet/olajat...

Ti milyen krémet/olajat használtatok, hogy ne legyenek terhességi csíkjaitok?

Figyelt kérdés
Az Alverde olaja jó szerintetek? Van aki azt használta és nem lettek csíkjai?

2014. márc. 7. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekünk a szülésfelkészítőn a főorvos megmondta, hogy a terhesség elején megmondja ránézésre, hogy ki lesz csíkos és ki nem, mert ez a kötőszövettől függ. Úgyhogy csodát ne várj ezektől a krémektől.

Én semmivel sem kentem magam, olyan voltam mint a bálna és 2 gyerek után egy darab csíkom sem lett, a hasamról meg nem mondanád, hogy szültem valaha.

Barátnőm kente magát, minden terhességénél újabb és újabb csíkok lettek neki, szegény nagyon megjárta, mert nagyon csúnya lett a hasa.

2014. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Alapjaiban genetikai adottság a kérdés. Aki szerencsés az mindegy, hogy mivel keni illetve akkor i megúszhatja ha nem keni semmivel. Aki nem ennyire szerencsés az szinte biztos, hogy nem tudja semmivel megelőzni legfeljesebb késlelteni vagy enyhíteni a "károkat".
2014. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ez sajna genetika. :/ Viszont ha érzed, hogy száraz a bőröd és húzódik akkor mindenképpen kend be, csak, hogy konfortosabban érezd magad. Viszont azt tudd, hogy bármit is kensz rá, csak a bőr felső rétegeibe jut be. A striák viszont sokkal mélyebben alakulnak ki. Konkrétan a mélyebb szövetek szakadása a stria.
2014. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha valaki hajlamos és olyan típusú, annak semmilyen krém nem fog segíteni. Mert ezt megelőzni nem igazán lehet.

Én nem használtam semmit, lettek csíkjaim, viszont rengeteg vékony csík, bár nekem hatalmas hasam volt, a fiam is nagy súllyal született, átlag felettivel, viszont a szülést követő hónapokban nagyon szépen elhalványultak. Több anyuka van a családban, akikkel nagyjából egy időben szültünk, nekik azok a típusú csíkjaik lettek, amik nagyok és vastagok és kevesebb van belőlük, nekik sokkal jobban látszanak is, mint nekem. És ők sem használtak semmit.

Szóval ez tényleg egyénfüggő, hogy kinek miként alakulnak ki ezek a csíkok.

2014. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyban genetika, hajlam kérdése. Aki szerencsés annak nem lesz csíkja, aki hajlamos rá, az a világ legjobb, legdrágább krémjét is magára kenheti, akkor is tigrismintás lesz. Én csak a szokásos testápolómmal kentem, két oldalon, a csípőcsontjaimnál van néhány halvány, alig észrevehető csíkocska. Két terhességen vagyok túl. Az az érdekes, hogy mikor én terhes lettem abszolút nem jutott eszembe, hogy a csíkokkal foglalkozzak, csak élveztem a pocakosodást. :) Mikor "képbe került" és láttam (nst-n), hogy kb. 10 kismamából 8-nak szerte szétszakadt a hasa, akkor meg úgy voltam vele, hogy a terhességgel jár és csekély áldozat ez a kincsemért. Büszkén viselem a néhány kis csíkom, mert arra emlékeztet, hogy a gyermekeim fejlődtek ki bennem épen, egészségesen. Amúgy is azt olvastam itt azoktól, akiket ez nagyon aggaszt, hogy nagyon változó az olajok, krémek "sikere". Ha 100%-os olivaolajat használsz, az is van olyan hatékony és egészséges mint egy méregdrága csík elleni krém.
2014. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a hasamon a bőr amint elkezdett nőni a pocakom, olyan feszes volt, hogy a doki is rácsodálkozott. Mondta is, hogy lassan lesznek sajnos striáim..és tényleg. :( Én Helia-D testápolóval kentem, mert az jó zsíros meg a dm-es mamaglück krémmel. Sajna sok csíkom lett így is és már a végén fájtak is annyira nem nyúlt a bőröm. Most várom a második babát. Semmi jóra nem számítok stria ügyben. Viszont azt már tudom, hogy szépen összehúzódnak egy idő után és kifehérednek. Alig látszottak már. :)

3as voltam.

2014. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Dm-es babylove olaj + milupa terhességi csíkok elleni krémet összekeverni a markodba,Nekem ez 100 % -ba bevált!
2014. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Első gyereknel meg en is azt hittem, hogy mindegy mivel kérnem, ez genetika. Akkor milupaval mentem azért, inkább napi egyszer, ritkán kétszer, egy darab csíksomlyói sem volt... De mivel azt gondoltam, ez nem a krém miatt volt, a második gyereknel nem kaptam éppen milupa krémet es vettem dm-es olajat, na mar az elején kezdődtek a csíkok, es egyre több lett, akkor gyorsan váltottam a dm-es kremre, akkor mar legalább nem olyan gyorsan, de jött meg pár... Most a végen mondta egy szülésznő, hogy kenjem milupaval, mert az elmulasztja... Két hete kenem vele, napi kétszer, hat sajna el nem múlt, bár mintha halvanyodna, viszont nem jött ki új... Szóval szerintem igenis számít melyik krém es sajnálom, hogy az elején nem mentem addig míg nem kaptam milupat...
2014. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok babás, de már tervezzük. Szerintetek ha már most elkezdem kenni magam, az használna valamit? Vagy nem érne semmit az se? Nagyon félek hogy még több striám lesz, amikor 12-13 voltam nagyon hirtelen megnőttem és meg is híztam nagyon, és még mindig látszanak azok a striáim, Főleg a belsőcombomon....
2014. márc. 7. 20:00
 10/21 anonim ***** válasza:
Na jól átírta a szavakat... Remelem azért érthető...:)
2014. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!