Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési kérdés kismamák?

Szülési kérdés kismamák?

Figyelt kérdés

Engem sürgősségin császároztak 10 éve. Jelenleg 23 hetes vagyok és már most parázok, hogy milyen lesz a szülésem. Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy milyen a szülés vagy mit kell/kellene csinálnom!?

Rettentően fáj a csípőm, farcsontom, derekam és a szemérem csontom, bár nem tudom, hogy ez jó vagy rossz a szülésre tekintve. Orvosom szerint helyezkedik a baba és a vizsgálatok szerint nincs probléma jelenleg.

Császárt ajánlották nekem a magas vérnyomásom miatt, de ha úgy adódik megpróbálnám a sima szülést, még nem volt benne részem de fogalmam sincs, hogy hogyan zajlik vagy én mit tegyek. Szerintetek császáros leszek?

Lehetőleg tapasztalt NŐK írjanak vagy kismamák akiknek már volt császár és a következő babát várják/várták.


Előre is köszönöm!



2014. márc. 11. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyire vagyok tapasztalt NŐ :), de 3,5 éve császárral született a fiam, most egy hete, pedig simán a lányom aki 4,5 kilósra sikeredett.

A vérnyomás problémáddal kapcsolatban nem tudok mit mondani, azt a dokinak kell eldönteni. A fiam 4 kilós volt és faros, ezért lett császár, össz-vissz 4 órát vajúdtam vele, azt is csak azért mert dugig volt a szülészet.

Most a lányommal 13 óráig vajúdtam, azt mondta a dokim, hogy teljesen természetes ennyi vajúdás, hiszen olyan mintha első szülés lenne. 11 óra vajúdás után burkot repesztettek, ezután brutál volt, összefüggő fájások kb 10 mperces szünetekkel. Nem tudom minden kórházban így van-e, de itt a szülés után elaltatnak, hogy belülről ellenőrizzék a császáros varratot, így az egész vajúdás alatt nem ihattam semmit sem :( a végére azt hittem nem fogom tudni kinyomni, mert annyi erőm sem volt. Számomra meglepő volt, hogy maga a kitolás nem volt annyira fájdalmas, mint a utolsó vajúdásos időszak. Még így sem, hogy ilyen nagy lett a lányom. Itt protokoll, hogy császár utáni sima szülésnél, vágnak, nem engedik a gátvédelmet. Annyit még, hogy fájdalomcsillapítót nem kaphatsz, mert akkor nem éreznéd, hogy a császáros sebed nem nyílik-e. Amúgy minden fájdalomtól eltekintve, mikor végre kinn van a gyerkőc az a legjobb érzés :D, sajnos a császáromnál altattak, így a mellkasra tétel elmaradt ez nagyon hiányzik.

2014. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2014. márc. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!