Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem zavarnak ennyire...

Csak engem zavarnak ennyire ezek a panaszkodások?

Figyelt kérdés

Van egy kismama ismerősöm, akivel majdnem minden nap találkozunk, beszélgetünk. Mivel nem szeretnék vele öszeveszni/haragba kerülni, így nem igazán reagálok a panaszkodásaira. Meghallgatom és ennyi.

Kezdem ott, hogy kb. 1 év után sikerült teherbe esnie, aminek természetesen nagyon örültek a férjével együtt. Végig problémamentes terhessége volt, nem hányt, nem émelygett, nem volt kívános, nem is hízott inkább csak a hasa nőtt, nem vizesedett, nem volt sava...egyszóval minden rendben zajlott. Nemrég töltötte be a 36. hetet, azóta folyton azt hajtogatja, hogy neki mennyire fáj a dereka, mennyire nyomja már mindenhol a baba, ő már kint szeretné tudni a babát. ráadásul nagy babának saccolta a doki, így mást sem hallok tőle, csak hogy ő már menne szülni, ne nőjjön tovább odabenn stb.

Én is túl vagyok 2 szülésen, mindkét terheségem nagyon megviselt, az első trimesztert végighánytam, majdnem kórházba kerültem, egész terhességemet végigkísérte a sav, savlekötővel éltem. Mindkétszer nyáron szültem, az elsőt 4kgosan a legnagyobb kánikulában. Vizesedtem, vérszegény voltam a vaskészítmények mellett is, millió kis bajom volt...Hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem panaszkodtam, de nem ennyire és nem ennyit és csak a férjemnek. Azt meg végképp nem kívántam, hogy előbb szülessen meg a pici, csakhogy nekem "jobb" legyen. Nem akarok vitát szítani, de aki ennyire nehezen bírja ezeket az apró dolgokat, az hogy bírja majd a többit? Mert szerintem a neheze a baba születése után kezdődik...a lassan gyógyuló gátseb, a becsomósodott mellek, a napi 2-3 óra alvások, a folytonos szoptatás, altatás, pelenkázás stb.


2014. márc. 13. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
én sem szerettem soha az ilyet...persze,mondja el hogy mi volt a vizsgálaton vagy mi történt vele hét közben de ne minden pillanatról :) első terhességgel én is alaposan megszenvedtem, de ki mondta hogy a 9 hónap és a szülés gond és fájdalom mentes?
2014. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
első vagyok...nekem egyik rokonom olyan, hogy bár ő már neveli a gyerekét,aki 2 éve lesz, viszont az elmúlt időben nagyon sokat panaszkodott hogy 25 évesen korainak érzi a gyereket, megbánta és hogy várhatott volna még vele stb...jelzem most lett meg neki a második baba..az egyikkel is alig bírt el, majd most kettővel egyedl hogy boldogul?.
2014. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ettől én is teljesen rosszul vagyok. Most várom az első babámat (38 hetes vagyok), de annyi negatív kismamával találkoztam,h már inkább kerülöm őket :). Pl. jártam egy darabig kismama jógára, de semmi mást nem lehetett hallani, csak a horror sztorikat a szüléssel kapcsolatban, és a panaszaikkal egymást próbálták túllicitálni. Amikor szülőszoba látogatáson voltunk, ott is sokan csak szörnyülködtek. Olyan, mintha divat lenne mindent rosszul megélni. Amit meg végképp utálok, amikor engem is ebbe az irányba akarnak elvinni. Faros a babám, így császár lesz. Én ezen nem vagyok fennakadva, ez van, rendben legyen minden és kész. De van 1-2 kismama ismerősöm, aki mikor ezt meghallotta, kapásból elkezdte, h "te szegény"/"úristen" és már ontották is a rémtörténeteket, meg,h majd, h megszívom, milyen rosszul leszek a műtét során.

Szóval én sem értem,h miért ilyen sok kismamának a hozzáállása :(

2014. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nagy része csak hiszti meg az, hogy végre figyeljen rá valaki.

engem talán még jobban zavar, ha valaki a "tökéletes" terhességével henceg: neki semmi baja, minden szuper, tökéletes, fantasztikus, semmi fájdalom, semmi kellemetlenség, sőt, jobb mint máskor.

Ha engem megkérdeznek, hogy vagyok, hogy viselem, akkor általában elmondom őszintén, hogy itt fáj, ott fáj, ez nem megy, az nem megy - de ezek természetes dolgok, nem elviselhetetlenek, és nagyon örülök annak, hogy nincs komolyabb bajom.

Az meg, hogy hamarabb kint legyen... háááát... ez meg sem fordul a fejemben. Inkább maradjon bent tovább, csak legyen neki jó! :D

33hkm

2014. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt "tanultam" az ilyen típusoktól, hogy én ne panaszkodjak. A túl sok panaszkodás engem nagyon lehúz. VAn a családunkba olyan, aki folyton csak a rosszat mondja. Én nem gondolnám, hogy összeveszni/haragba lenni lehet azért, mert mondjuk egy-egy panaszkodását simán lereagálom úgy, hogy most már ezt tudjuk, és most mondj jót is. Ezen mindig elneveti magát, mert tudja ő jól magáról, hogy milyen, de ahogy valaki mondta is, az van, hogy senki nem hallgatja meg.

Óvatosan lehet ellensúlyozni az ilyen beszélgetéseket, hááát tényleg nagyon rossz neked, de képzeld nekem meg milyen jó. Előbb-utóbb idegesíteni fogja, hogy neked milyen jó és szégyelni foglya a saját siránkozását. Vagy nem. :-) De ha az utóbbi, akkor meg kár vele jóban lenni, mert amikor meglesz a baba, lesz épp elég kihívás, nemhogy még a másik ember eltúlzott panaszkodását hallgatni.

Másfelöl, meg lehet hogy azért panaszkodik neked állandóan, mert nincs normális közös témátok, "csak" a terhesség. Van olyan anyuka az oviból, akivel kizárólag a gyerekekről tudok beszélgeni, van olyan, akivel egy hullámnhosszon vagyok és nem magától jön a téma.

2014. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsi és magától jön a téma. A "nem" nincs ott. :-))
2014. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem irni, egeszen 35. hetig mindig dicsekedett, hogy neki semmi panasza nincs, szinte jobban van, mint terhesseg elott. Sokszor rosszul ereztem magam emiatt, mert-mint mar irtam-kijutott nekem mindket terhessegem alatt mindenbol. Most pedig ove a vilag osszes fajdalma. Raadasul nagyon ingerult, ugy bd
2014. márc. 14. 08:44
 8/11 A kérdező kommentje:
*ugy beszel az anyjaval, hogy rossz hallgatni mit megenged maganak, mert o terhes....
2014. márc. 14. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
ÉN a terhességem első 11 hetét szó szerint végig panaszkodtam, de csak a páromnak, kimaradt mensi elött egy héttel már émelyegtem ez kitartott 6 hétig, na hurrá megkönnyebbültünk, jött a medencecsont fájdalom, gondolom tudjátok milyen amikor se ülni, se feküdni se állni sehogy nem jó
2014. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lehet hogy más a fájdalomküszöbe, meg ő máshogy érzi ezeket a dologkat, lehet valami olyan szervét nyomja a baba, lehet ráfeküdt valamijére. az hogy előbb szeretne szülni szerintem nem komolyan mondja, csak már teher neki a terhesség. Meg megosztja veled az érzéseit, mondhatná mosolyogva hogy milyen jól van stb, de inkább elmondja, hogy bizony itt ott már kényelmetlen neki.

Én is találkoztam ilyennel, pár héttel fiatalabb terhes volt és ő is ilyesmikre panaszkodott, nekem meg semmi bajom nem volt, illetve más bajom volt. furcsáltam, mert kisebb terhes volt még, de biztos függ hogy fekszik bent a baba stb, meg mindenki másképp viseli.

Lehet te nem panaszkodtál, inkább azt mondtad, hogy jól vagy, pedig neked is volt problémád bőven, legalábbis amiket leírtál, na ezeket mondogathattad volna.

2014. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!