Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi kávét iszik egy...

Ki mennyi kávét iszik egy nap? Mennyi az a mennyiség ami nem árt a babának?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Az esetek nagy részében 1 kávét iszom, reggel.

Első trimeszterben nagyon gyengét ittam (koffeinmentessel kevertük). A 12. héten volt egy kis vérzésem, akkor leálltam vele, a 15-en pedig nagyon rosszul voltam tőle. Úgyhogy kb két hónapot kihagytam.

Azóta nincs bajom, és jól is esik.

Sőt, néha délután is lecsúszik egy (társaságban pl.)

Napi 1-2 nem árt, hacsak nem méregerős eszpresszót iszol.

2014. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is reggel iszom igaz egy 2 személyest de sok tejjel. Napközben még 1-et, de az már kevesebb mennyiség.

A Vérzés miatt hagytad abba a kávét? van köze hozzá?

2014. márc. 14. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem iszol nagyon sokat, akkor néhány nem árt meg a babának.

Nem kell mindentől parázni.

2014. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát én az elején 6-7 hetesen próbálkoztam vele, de nem esett jól. cigiztem, cigivel imádtam, naponta több kávét is megittam, de amióta nem cigizek a kávé sem esik jól, volt hogy pár perce rosszul is voltam tőle. olvastam hogy nem is annyira ajánlják így annyira nem erőltettem, ha koffeinre van szükségem iszok egy kis kólát, tudom ez még inkább nem tesz jót, de ez még jól is esik :) és nem is hiányzik a kávé... :)
2014. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. nem volt összefüggés a két dolog között, de én nagyobb biztonságban éreztem magam attól, hogy nem iszom.
2014. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában 2-szer kávézok minden nap, Omnia koffeinmentes kávét, pont olyan ízű mint a rendes, csak nincs benne koffein. Nagy kávés voltam előtte, amikor már nem szoptattam akkor is maradtam ennél a fajtánál. Most megint babát várok és nem kellett változtatni a kávézási szokásaimon :)
2014. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én napi 2-3 kávét iszok,de úgy néz ki,hogy 2 kortynyi kávé,1 deci tejjel
2014. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvosom a terhesség elején azt mondta, hogy amennyiben problémamentes terhességről van szó, a korlátozás pont annyi, mint nem terhesek esetében.

Tehát ne igyak 6-7 espressot naponta, de 2-3 kávétól semmi baj nem lesz. Nagyjából ennyit is iszom, ha nagyon rosszul aludtam, néha 4-5 lesz belőle, de ez elég ritka.

32 hetes vagyok, a gyerek teljesen jól van minden vizsgálat szerint.

2014. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Napi egy kávét iszom, reggel. Rendes főzött kávét. Vagyis elektromos kávéfőzőnk van darálja a kávét, de abból is a gyengét iszom.

Az első 12. hétben heti 1-2 alkalommal ittam csak.


Azt mondják, hogy napi 2 csésze kávénál ne igyon többet terhesség alatt a nő, vagy 1 csésze kávé és 1 bögre teánál. Sajnos ma már abban is "nagy" mennyiségben van koffein.

De egyébként szerintem mindenki érzi, hogy mi a jó magának. Gondolom azért senki sem esik túlzásba terhesség alatt. Van egy mérlegelési határ, melyik a fontosabb, a kávé vagy a baba.


25 hkm

2014. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!