Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre erösebben rúg, kissé...

Egyre erösebben rúg, kissé fájdalmas, normális dolog?!

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Pár napja úgy érzem,hogy a 9 évvel ezelötti vakbélmütétem nagyon fáj ha rúgdos a baba,most 27.hetes kismama vagyok,és ma úgy éreztem,hogy kész szülni fogok olyan nagyot rugott a baba,örülök is neki de félek is,vajon a vakbélmütétnek vannak hátrányai is? 9 éve nincs vakbelem,esetleg visszanöhetett vagy miért fáj ennyire? Köszönöm a válaszokat

2014. márc. 18. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem nem kell aggódnod, ártalmatlan jelensègröl van szó. A terhesség alatt az összes méhet körülvevö szövet nyúlik, tágul, alakul. A mütéti hegek viszont nem tudnak ilyen iramban és mértékben tágulni, ezért a terhesség végéig érezhetsz kellemetlen húzódásokat, nyilallàsokat, fájdalmakat a mütéti hegnél vagy mélyebben. Hiszen sok szövetréteget átvágnak a vakbél eléréséig. Amugy 9 év már elég hosszu idö hogy a hegek megnyugodjanak, sem hegszétválást, sem újabb vakbélgyulladást nem okoz a terhessèg ( vakbeled már nincs és nem is lesz). Szép lassan a mütéti hegek is nyúlnak majd megfelelöen, csak ilyen kellemetlen érzések közepedte. Orvos vagyok, nekem is vtolt alhasi mütétem 15 éve, hasonló fájdalmaim voltak. :)

1,5 éves kisfiú anyukája

2014. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

engem tavalyelőtt műtöttek vakbélre és pont kb a 27.héttől kezdett fájdni amikor eltalálta a hegemet a babám. azt mondták ez normális, szóval ne aggódj, nekem frisebbek a varratok azt mondták ennek ellenére, ne aggódjak a vakbél műtét miatt.

29 hetes

2014. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek ,aranyosak vagytok :)
2014. márc. 19. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!