Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha más városban van az ideigle...

Ha más városban van az ideiglenes lakcímem, és más városban az állandó, akkor nőgyógyászhoz (vagy akár majd fogorvoshoz) ingyenes vizsgálatra bármelyikhez elmehetek?

Figyelt kérdés

És még egy kérdés: ha az ideiglenes lakcímem egy budapesti kerület, akkor csak abba a kerületbe vagyok jogosult ingyenes nőgyógyászati, vagy akár másmilyen orvosi ellátásra, vagy bármelyik budapesti kerületben?

Légyszi csak az válaszoljon, aki biztosan tudja!



2014. márc. 19. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha SZTK-ba mész, akkor csak abba a budapesti kerületbe mehetsz, ahova az ideiglenes lakcímkártyád szól.
2014. márc. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen téves, amit az első írt. Oda mész orvoshoz, ahova akarsz, akár Piripócsra is járhatsz szabad orvosválasztás adta jogoddal. Én 16. kerületi lakosként a 3. kerületbe jártam sztk-s terhesgondozásra, aztán elköltöztünk a 12. kerületbe , de háziorvoshoz még mindig a 16.- ba járunk a férjemmel.
2014. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok még jobban belezavarni a történetbe, de pont itt olvastam múltkor egy kismamàtól, hogy az sztk-ban azt mondtàk neki, hogy a lakcíme szerintibe menjen. Gondolom Budapesten volt és nem stimmelt a kerület. Ha magándokit választasz, akkor tuti oda mész, ahova akarsz. A többinek meg jó, ha telefonon, vagy személyesen utána érdeklődsz a városodban.
2014. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Oda menj, ahol laksz! Mindegy, hogy az àllandó, vagy ideiglenes cím. Az én állandóm is a szüleimnél van, 150 km-re innen. Miért oda mennék vizsgálatra, ha itt lakom és itt szülök? Annyi a hátránya, hogy a kicsi papírjai majd mind automatikusan az anya állandó lakcímére mennek.
2014. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ingyenes ellátásra az ideiglenes lakcím szerint vagy jogosult.

Nekem az állandó címem Csongrád megyében van, de Bp. II. kerületben lakunk. Magándokim a XII. kerületben (János kh) szülész. Magánrendelése a XI. kerületben van. A magánra természetesen bármikor mehettem, a szülésnél sem volt gond. Viszont utána egyszer meg akartam spórolni a magán díjat, és a kórházi rendelésre mentem rákszűrésre. Mikor az asszisztens elkérte a lakcím kártyát, közölte, hogy nem fognak ellátni, mert nem oda tartozok... hiába mondtam neki, hogy már szültem itt egy gyereket, állítólag előtte változott az ellátási rend.

Azóta szültem ott még egy gyereket, és most sem kötöttek bele a címembe, viszont azóta szűrésre is magán rendelésre járok...

2014. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az állandó lakcímem szerinti fogorvoshoz járok, sőt sokáig ott volt a háziorvosom is, így laborba, belgyógyászatra is az állandó lakcímem szerint járok. Nőgyógyászhoz, endokrinológushoz és szülni is viszont az ideiglenes lakcímem szerint fogok. Nem csak az ideiglenes lakcím szerint járhatsz ingyenes rendelésre, erre jó példa a koleszosok, akik szeptembertől-májusig (júniusig) kollégiumban laknak és a kolesz az ideiglenes lakcímük, de nyáron gyakran még csak a közelében sem járnak az adott városnak, otthon laknak (állandó lakcímük), és ugyanúgy ellátják őket az állandó lakcím szerint.
2014. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
oda mész, ahova akarsz. Az ideiglenes és az állandó is tuti ellát. De akár lehet egy harmadik területi orvos is, de azt tudom, hogy a háziorvosnak van joga azt mondani, hogy csak a körzetileg oda tartozó betegeket látja el, akit ezen kívül fogad, az szívesség. Nekünk amúgy a gyerek háziorvosa olyan városban van, ami a gyerek lakcímkártyáján rajta sincs, semmilyen formában. Elvállalta.
2014. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
2014. márc. 19. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!