Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek nincs is tünete, más meg, mint én is, majd minden nap beledöglök a rosszullétekbe?

Figyelt kérdés
reggeltől estig minden pillanat egy gyötrelem, a doki meg csak vigyorog mikor panaszkodok. Pedig nem kène pàr hetes terhesen kiterülni, munkàba kell járni, háztartás, stb. , miért nincs erre valami gyógyszer, gyógymód, hogy ne ez legyen életem legrosszabb időszaka?!

2014. márc. 22. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok mashogy hatnak szerintem
2014. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a hormonok mindenkinél máshogy hatnak. Sőt van olyan, akinél egyik terhesség ilyen gyötrelem, a második meg tünetmentes és fordítva... Mindenki más, ez sajnos ilyen. Én is majd' megpusztultam a 14. hétig, azt hittem sosem lesz vége. Nekem egyedül a hideg kóla segített egyébként kortyonként iszogattam belőle, nem sokat, kb 3 nap alatt fogyott el egy fél literes. Ez volt ez egyetlen trükk, ami segített kicsit, pedig mindent kipróbáltam, amit mondanak...
2014. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen néha én is elgondolkodom. De mindig arra jutok, hogy örülhetek, hogy vannak a tünetek, mert egyik nap olvastam itt egy olyat, akinek 9 hetesen megszűnt minden tünet, és sajnos elment a babája :(. Én ilyenkor azzal vígasztalom magam, hogy akkor legalább nagy valószínűséggel nincs baj (legalábbis nagyon remélem).

Neked mik a tüneteid? Sokat hánysz?

Nekem csak a szájízem kibírhatatlan egész nap, legszívesebben köpködnék mint egy kocsis (persze nem teszem). Semmit nem esik jól inni, de szerencsére nem hányok.

És néha úgy érzem, hogy nincs erőm talpon lenni, ma délelőtt is le kellett feküdnöm egy időre.

Ilyenkor olyan hülyén érzem magam, ott lenne a sok tennivaló, én meg csak tespedek az ágyban.

És még van egy 2 éves kisfiam is, szerencsére ma itthon van a férjem is, így ők elmentek baba tornára.

Szóval engem kicsit azért megnyugtat a rosszullét, de amúgy meg szenvedek én is egész nap :(.

És még örülhetek is, hogy csak ennyi, mert vannak aki sokkal rosszabbul vannak, pl. végighányják szinte az egész terhességet.

2014. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én abban reménykedtem, hogy minden terhesség más. Lányommal 6 hónapig tartottak a rosszullétek, most csak 8 hetes vagyok, de ez valami katasztrófa, még annál is nehezebb mint a lányommal pár éve.:(

Vettem savlekötő, mert a gyógyszerész szerint a sav okozza a hányingert, kész élmény bevenni egy fogkrém ízű és állagú szirupot, mikor épp a hányást akarom visszafogni. Pár napig hánytam, de csak rosszabb volt, azóta a visszatartàsra törekszem, de totál kimerítő, hogy minden percem erről szól, semmi pihenő. Ropin, kekszen, pirítóson élek, és próbálok nem megdögleni. Főzni nem tudok, mert megkóstolàs nem megy, meg minden erősebb szagtól kikészülök rögtön öklendezek.

Mindenki tudja milyen rossz egy gyomorrontás, de az csak pár napig tart, itt meg nem látni az alagút végét. Hulla sápadt vagyok, olyan mint aki épp kemon esik át:( Totál kikészít ez az àllandó szenvedés, èletkedvem is nulla màr...

2014. márc. 22. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyunk egyformàk.
2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Nekem minden terhességem (4 volt) ugyanolyan szar volt. 20 hétig napi 30 hányás minimum, élni se volt kedvem. Kórház, kiszáradás, infúzió.
2014. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok utolsó! Ez nem semmi, nagyon erõs vagy! Én azt hiszem nem lennék képes 4 gyereket szülni ilyen "élményekkel".
2014. márc. 23. 00:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!