Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erről a témárol nyilván...

Vivien.viv kérdése:

Erről a témárol nyilván megfogom kérdezni a szülészt vagy a nőgyógyászt Csak érdekelne, hogy esetleg volt e már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Június 20.ára vagyok kiírva az első kisbabánkal :) Franciaországban élünk a párommal a szüleim viszont Magyarországon. Augusztus 20.a körül szeretnénk hazamenni már hármasban (: szerintetek van ennek valami akadálya???? Busszal mennènk...
2014. márc. 24. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Busszal egy 2 hónapos gyerekkel? Hát az baromira nem jó ötlet, ti is és a busz többi utasa is agyvérzést fog kapni mire hazaértek. Gyertek repülővel, vagy kocsival, mindenki jobban jár.
2014. márc. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Busszal semmiképp ne menjetek, az ekkora gyerekkel borzalom lesz nektek is, a gyereknek is és a többi utasnak. Ha saját kocsival nem tudtok akkor repülő.


Az okmányai addigra készen lesznek? Mert ha mind a ketten a pároddal magyar állampolgárok vagytok, akkor kétlem hogy a követségen olyan gyorsan elintéznék, ha pedig francia a párod után és majd a magyart is intézitek, akkor van esély, hogy legalább a francia iratok meglesznek.

2014. márc. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar feltétlenül utazás, akkor repülő. Ilyen pici babával nem szerencsés a busz. Hol (es hogyan, miben) altatod, eteted? Ha hasfájos, es mondjuk egesz ejjel (vagy nappal) sir, akkor a többi utast zavarni fogja (de főleg neked es a babanak nem lesz tul komfortos, sőt!).
2014. márc. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kesz lesz addigra a papirja a picinek? Mi nemetben elunk de fel evig haza sem jutunk :(
2014. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én a hivatalos papírmunkával kapcsolatban írnék, bár nem tudom, hogy a kérdésed pontosan mire irányul. Ha mindketten magyar állampolgárok vagytok, akkor a párizsi nagykövetségen az anyakönyveztetés kb 2,5-3 hónap, plusz az útlevél elkészülés ezen felül kb 5 hét. Októberi kizárt, hogy el tudjátok hagyni az országot. Ilyen esetben a legjobb, ha a szülők utaznak hozzátok.
2014. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm 6 hetes babájával költözött haza Barcelonából. A papírok szerintem elintézhetők, a nagykövetséget kell erről megkérdezni. Én is inkább a repülőt javaslom, busszal is haza lehet jönni, ha hordozókendőbe rakod, de szerintem kényelmetlen lenne mindkettőtöknek.
2014. márc. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem két hónapos a kisfiam, de még Pestről sem vittem haza a szüleimhez vidékre vonattal. Most mondjuk a járvány szezon is közbeszólt, de még annyira picike, hogy nem merem bevállalni. Majd április végén utazunk elsőnek. Sajnos még 2, 5 óránként eszik nappal, így esély sincs arra, hogy két etetés között hazajutunk. Gondolj bele! Hol fogsz szoptatni? A buszon mindenki előtt? És ha nem lesz tejed, hol készítesz tápszert? Én kivitelezhetetlennek tartom a buszos utazást. Maximum a repülőt tudom elképzelni, de azt is nehezen.
2014. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erről ne a szülész-nőgyógyászt kérdezd meg! Ehhez annak semmi köze! Akadálya van, hogy egy ennyire pici babával ennyit buszozz. A babának sem jó, meg a többi utasnak sem lenne jó hallgatni, hogy hogyan ordít! Autóval egész más, de mondjuk én úgy sem indulnék el, egy ennyi idős picivel, majd csak később.
2014. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akadálya? Rengeteg...

Egy két hónapos babának még nincs kialakult napirendje, átlag 3 óránként (vagy többször) eszik. Egy buszon hol pelenkáznál, etetnél, hol keversz tápszert, hogyan büfizteted a babát? A teli buszon nem szerencsés pelust cserélni, a többi utasra is gondolnotok kell. Miben, hogyan szállítanátok a kicsit? Egész nap nem lehet hordozóban...Egyáltalán a hordozót be lehet kötni a buszon? Ilyenkor elfoglal egy ülést, erre is kell jegyet venni. Mit csinálsz, ha összehányja magát és a buszt is a baba?

Inkább menjetek autóval, sokkal szabadabbak vagytok, ott és akkor álltok meg, amikor akartok, amíg a busznak menetideje van. A repülő pedig gyors, pár óra és itthon vagytok.

2014. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat . Mindennek utana jarok es majd latjuk,hogy a legjobb. Mind ketten magyarok vagyunk.
2014. márc. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!